Naujienos

VĖŽYS LYTIES NESIRENKA. APSAUGOKIME SAVO VAIKUS!

2023 02 07

Nuo vasario 1 d. ne tik vienuolikametės mergaitės, bet ir berniukai gali nemokamai pasiskiepyti nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).

Nuo 2016 m. iki šiol pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių ŽPV vakcina buvo skiepijamos mergaitės nuo 11 metų. Vis dėlto gydytojai jau ilgą laiką laikėsi nuomonės, kad šie skiepai reikalingi ir berniukams. Neatsitiktinai ne viena Europos šalis yra išplėtusi skiepų programas ir į jas įtraukusi to paties amžiaus berniukų skiepijimą nuo ŽPV.

Žmogaus papilomos virusas – viena labiausiai lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje. Bent kartą gyvenime šis virusas paliečia net 4 iš 5 žmonių, nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus ar gyvenimo būdo. ŽPV moterims ir vyrams gali sukelti odos ir išorinių lytinių organų karpų atsiradimą, taip pat ir pavojingus susirgimus onkologinėmis ligomis.

Įrodyta, kad ŽPV – ne tik pagrindinis gimdos kaklelio vėžio sukėlėjas moterims, jis taip pat gali sąlygoti varpos, apyvarpės, lytinių liaukų vėžį vyrams. Be to, šis virusas gali būti viena iš burnos vėžio priežasčių, o burnos vėžiu dažniausiai serga vyrai.

Norint vaikus nemokamai paskiepyti nuo ŽPV, reikia kreiptis į šeimos (vaikų ligų) gydytoją. Vienuolikamečiai berniukai, kaip ir neskiepytos mergaitės, nuo šio viruso skiepijami devynvalente vakcina. Toms mergaitėms, kurioms skiepijimas pradėtas dvivalente ŽPV vakcina, rekomenduojama baigti skiepijimo schemą ta pačia (dvivalente) vakcina.

Skiepijimo nuo ŽPV schemą sudaro dvi vakcinos dozės – tarp pirmos ir antros dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis.

Detaliau apie tai, kuo pavojingas ŽPV ir kodėl nuo jo medikai rekomenduoja paskiepyti ne tik mergaites, bet ir berniukus, – Šeškinės poliklinikos gydytojas rezidentas Irmantas Aleksa ir burnos higienistė Jurgita Burbienė:

https://www.tv3.lt/naujiena/video/poliklinikose-pradeti-skiepyti-11-meciai-berniukai-kad-jis-turetu-apsauga-prasidejus-lytiniam-gyvenimui-n1216015


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.