Naujienos

VIENO VIZITO PAS GYDYTOJĄ METU GALIMA PASISKIEPYTI NUO KELIŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ

2022 10 19

Atšalus orams ir vis daugiau laiko praleidžiant uždarose, nevėdinamose patalpose, padidėja rizika susirgti užkrečiamosiomis ligomis. Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojai primena apie efektyviausią apsaugos nuo šių ligų priemonę – skiepus.

Taupant laiką net ir vieno apsilankymo poliklinikoje metu galima pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos, sezoninio gripo ir COVID-19 ligos (skiepijama į skirtingas kūno vietas).

Pneumokokas dažniausiai sukelia plaučių uždegimą

Pneumokokas gali sukelti įvairias ligas: smegenų dangalų uždegimą, kraujo infekciją, vidurinės ausies uždegimą, sinusitą, pneumoniją (plaučių uždegimą). Didžiausia rizika susirgti yra vaikams (iki 5 m.), 65 m. ir vyresniems žmonėms, taip pat asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, imunosupresinės būklės (nusilpusio imuniteto) asmenims ir rūkaliams.

Išvengti pneumokokinės infekcijos padeda imuniteto stiprinimas, bendrų asmens higienos įgūdžių paisymas, o saugiausiai gali jaustis nuo šios ligos pasiskiepijusieji. Rizikos grupėms priklausantys asmenys nemokamai skiepijami viena pneumokokinės vakcinos doze, išskyrus vaikus ir suaugusiuosius, kurie po kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos turi būti skiepijami 4 dozėmis.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kiekvienais metais

Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl komplikacijų. Gripo virusas plinta aplinkoje kartu su seilių dalelėmis ligoniui čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akis, nosį, burną.

Ilgalaikiai stebėjimai įrodė, kad skiepai geriausiai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų (pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo) ar net mirties.

80 proc. užsikrėtusiųjų SARS-CoV-2 infekcija suserga COVID-19 liga

COVID-19 liga dažniausiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiais (karščiavimu, kosuliu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir kt.). Virusui mutavus, daugumai žmonių jau neprireikia sudėtingo specifinio gydymo, tačiau kai kurie ligoniai serga sunkiai. Vakcinos ženkliai sumažina sunkios ligos ir mirties riziką, taip pat ir užsikrėtimo riziką. Vakcinacijos nuo COVID-19 ligos kursas – dvi dozės. Vėliau, atsižvelgiant į tai, ar persirgta COVID-19 liga, ar ne, bei vakcinacijos terminus, skiriama pirma ir antra stiprinamosios COVID-19 vakcinos dozės.

Nuo gripo nemokamai pasiskiepyti gali:

  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu);
  • žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, nepaisant jų amžiaus (taip pat ir vaikai);
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
  • socialinės slaugos ir globos įstaigų (taip pat ir vaikų globos įstaigų) gyventojai. 

Šeškinės poliklinikos pacientai užsiregistruoti skiepui nuo gripo gali tel. 8 5 250 2000, kreipdamiesi į registratūrą ar savo šeimos gydytoją.

Su sąrašu žmonių, kurie nemokamai skiepijami nuo pneumokokinės infekcijos, galima susipažinti čia:

http://www.ulac.lt/uploads/downloads/pneumokokine%20infekcija/Pneumokokine_papildyta%202019%2001.pdf 

Poliklinikos pacientai, norintys pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, gali registruotis internetu www.koronastop.lt arba bendruoju poliklinikos telefonu 8 5 250 2000.

Žmonės, nepriklausantys rizikos grupėms, Šeškinės poliklinikoje ir nuo gripo, ir nuo pneumokokinės infekcijos gali rinktis mokamus skiepus. Vakcinos nuo gripo kaina – 11,70 euro, nuo pneumokokinės infekcijos – 54,80 euro. 

SVARBU! Norint tą pačią dieną pasiskiepyti ir nuo gripo, ir nuo kitos infekcijos, pirmiausia reikia pasikonsultuoti su savo šeimos (vaikų ligų) gydytoju.

PRIMENAME: lankantis Šeškinės poliklinikoje būtina dėvėti medicininę kaukę.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.