Naujienos

VILNIUJE PASISKIEPYTI NUO COVID-19 GALIMA VISOSE SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGOSE

2021 09 21

Nuo šiandien, rugsėjo 21 d., visi norintieji pasiskiepyti nuo koronaviruso tai gali padaryti ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, prie kurių yra prisiregistravę. Tęsiamas skiepijimas vaistinėse (sąrašą rasite čia: https://vakcina.vilnius.lt) bei „Litexpo“ vakcinacijos centre.

Pirma, antra arba stiprinamąja trečia vakcinos doze norintys pasiskiepyti vilniečiai registruotis gali portale https://koronastop.lrv.lt arba paskambinę telefonu 1808. Žmonių patogumui užtikrinamos galimybės pasirinkti artimiausią skiepijimo vietą, patogų laiką ir norimą vakciną. Labai patogiai ir be registracijos pasiskiepyti vis dar galima skiepobusuose bei vakcinacijos punktuose, esančiuose V. Gerulaičio g. 1 bei Lukiškių a. Pasiskiepyti be registracijos sudarytos sąlygos ir atvykus į „Litexpo“ centrą, su savimi užtenka turėti galiojantį asmens dokumentą. Dėl skiepijimo nuo koronaviruso galima kreiptis ir tiesiogiai į savo gydymo įstaigą.

Primename, kad šiuo metu vykdoma sveikatos apsaugos ministro patvirtintų visuomenės grupių, tarp kurių – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai, vyresni nei 65 metų asmenys, vakcinacija stiprinamąja trečia vakcinos doze. Vilniečiai, kurie nori skiepytis trečia vakcinos doze, turi užsiregistruoti vakcinacijai savarankiškai.

Pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, socialinės globos įstaigų gyventojai (kurie negali būti atvežami į vakcinacijos centrą) pagal galimybes trečia vakcinos doze bus skiepijami įstaigoje. Senjorai ir turintieji judėjimo ar kitų sunkių negalių vilniečiai ir toliau gali būti skiepijami namie. Šie asmenys arba jų artimieji turėtų kreiptis į paciento asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Atkreipiame dėmesį, kad stiprinamąja COVID-19 vakcinos doze žmonės skiepijami ne anksčiau kaip po 180 dienų nuo antros COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos. Detalesnę informaciją apie visas visuomenės grupes, kurios gali skiepytis trečia vakcinos doze, rasite čia:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/3c76a5400f3311ec9f09e7df20500045.

Nuo spalio skiepobusai, Lukiškių a. ir V. Gerulaičio g. 1 vakcinacijos punktai nebedirbs. Tačiau iki rugsėjo pabaigos patogiai pasiskiepyti skiepobusuose bei vakcinų mikroautobuse vilniečiai dar gali. Bus skiepijama Šeškinės, Žirmūnų, Naujininkų, Naujamiesčio, Senamiesčio, Justiniškių, Lazdynų, Pašilaičių, Šnipiškių, Fabijoniškių, Antakalnio, Justiniškių, Žvėryno, Pilaitės, Panerių seniūnijose. Maršrutą ir grafiką rasite https://vakcina.vilnius.lt/.

Šią savaitę skiepobusuose ir vakcinų mikroautobuse bus galima pasiskiepyti „Comirnaty“ (gamintojo „Pfizer-BioNTech“), „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) ir „Spikevax“ (buvusi „Moderna“) vakcinomis.

Lukiškių aikštėje esančiame punkte šią savaitę (pirmadienį–šeštadienį) skiepijama nuo 10 iki 20 val., o sekmadienį – nuo 10 iki 15 val. Rinktis galima iš kelių rūšių vakcinų: „Vaxzevria“, „Spikevax“ ar „Comirnaty“. Pastarąja vakcina skiepijami tik iš anksto užsiregistravę asmenys.

„Litexpo“ vakcinacijos centre šią savaitę skiepijamaVaxzevria“, „Spikevax“ ir „Comirnaty“ vakcinomis. Norintieji pasirinkti konkretų laiką pirmam skiepui kviečiami registruotis čia: https://vakcina.vilnius.lt/

Be registracijos į „Litexpo“ vakcinacijos centrą žmonės šią savaitę gali atvykti nuo pirmadienio iki penktadienio 10–18 val. Rugsėjo 20–24 d. bus galima pasiskiepyti „Comirnaty“, „Vaxzevria“ ir „Spikevax“ vakcinomis.

Vilniuje vis dar siūloma pasiskiepyti nuo COVID-19 neišlipus iš automobilio. Vakcinavimo punkte V. Gerulaičio g. 1 žmonės laukiami darbo dienomis nuo 15 iki 20 val. ir savaitgaliais nuo 9 iki 14 val. Atvykti automobiliu skiepytis ypač patogu senjorams ir turintiesiems judėjimo problemų. Šiame vakcinacijos punkte šią savaitę skiepijama „Vaxzevria“, „Spikevax“, „Comirnaty“ vakcinomis. Kaip ir kituose sostinėje veikiančiuose skiepijimo punktuose bei skiepobusuose, V. Gerulaičio g. 1 punkte tai galima padaryti be registracijos, tereikia su savimi turėti asmens dokumentą. Tačiau „Comirnaty“ vakcina skiepijami tik iš anksto užsiregistravę asmenys. Gyventojai čia gali ateiti ir pėsčiomis – skiepą gaus visi norintieji.

Parengta pagal www.vilnius.lt informaciją, panaudota šio portalo nuotrauka

AKTUALU: Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami visi su COVID-19 liga susiję tyrimai: PGR tyrimas (kaina – 42,28 euro), greitasis COVID-19 antigeno tyrimas (kaina – 12,33 euro), COVID-19 antikūnų tyrimas (kaina – 13,29 euro).

Registracija tyrimams vykdoma tel. 8 5 250 2000 ir internetu https://e.poliklinika.lt/


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.