Naujienos

VYRAI, NEPAMIRŠKITE LAIKU PASITIKRINTI SVEIKATOS!

2021 09 15

Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva rugsėjo 15-oji paskelbta Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Taip pasaulio bendruomenė skatinama atkreipti dėmesį ne tik į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus, bet ir į tai, jog ši liga vis jaunėja.

Prostatos ligomis serga kas trečias vyresnis nei 50 metų vyras, deja, 1 iš 3 vyrų vis dar mano, kad kreiptis į gydytoją gėdinga. O Lietuvoje prostatos vėžys yra viena iš dažniausių vyrų onkologinių ligų.

Prostatos vėžys klastingas. Susiformavęs navikas gali ilgus metus tūnoti organizme, vystytis lėtai ir be jokių simptomų. Nesitikrinant ar nekreipiant dėmesio į problemas, susijusias su prostatos veikla, navikas gali pradėti didėti.

Prostatos vėžys dažniausiai aptinkamas jau vėlyvos stadijos, kai sumažėja šansų visiškai pasveikti. Esant tokiems simptomams kaip padažnėjęs ar pasunkėjęs šlapinimasis, staigus noras bėgti šlapintis, atsiradęs kraujas šlapime, būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją – jis paskirs reikiamus tyrimus ar išrašys siuntimą pas gydytoją urologą. 

Primename, kad viena iš Lietuvoje vykdomų prevencinių programų yra priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Šiai grupei priskiriami stipriosios lyties atstovai turėtų reguliariai tikrintis dėl prostatos vėžio ir atlikti nemokamą prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą. Jeigu tyrimo rezultatas rodo padidėjusį PSA kiekį kraujyje, šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą diagnozei patikslinti. Šie tyrimai pacientams, kurie yra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, atliekami nemokamai.

Nežinote, ar jums gali būti atliktas nemokamas prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimas? Klauskite savo šeimos gydytojo arba pasitikrinkite savo paskyros https://e.poliklinika.lt/ skiltyje ,,PREVENCIJA“.

Daugiau apie prostatos vėžį:  

https://www.iveikvezi.lt/prostatos-vezys/

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.