Naujienos

ŽPV IR ONKOLOGIJA: INFEKCIJA PAVOJINGA IR VYRAMS, IR MOTERIMS

2023 04 03

Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – viena labiausiai lytiškai plintančių infekcijų pasaulyje. Bent kartą gyvenime šis virusas paliečia net 4 iš 5 žmonių, nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus ar gyvenimo būdo.

Paklaustas apie šio viruso keliamą pavojų, Šeškinės poliklinikos gydytojas urologas Martynas Manikas sako, kad ŽPV moterims ir vyrams gali sukelti odos ir išorinių lytinių organų karpų atsiradimą, taip pat ir pavojingus susirgimus onkologinėmis ligomis.

Pasak gydytojo, įrodyta, kad ŽPV – ne tik pagrindinis gimdos kaklelio vėžio sukėlėjas moterims, jis taip pat gali sąlygoti varpos, apyvarpės, lytinių liaukų vėžį vyrams. Be to, šis virusas gali būti viena iš burnos vėžio priežasčių, o burnos vėžiu dažniausiai serga vyrai.

ŽPV skirstomi į mažos ir didelės rizikos tipus, vėžį sukelia pastarieji. Dauguma žmonių, kurie infekuoti ŽPV, nejaučia jokių infekcijos simptomų. Tad vienintelė galimybė išsiaiškinti, ar esate užsikrėtę šiuo pavojingu virusu, - tai ŽPV tyrimas.

Šeškinės poliklinikoje per mėnesį atliekame vidutiniškai 300 tokių tyrimų. ŽPV tyrimas populiaresnis tarp moterų, tačiau norėdami išvengti vėžio rizikos, jį turėtų rinktis ir vyrai.

KODĖL VERTA ŽPV TYRIMĄ ATLIKTI ŠEŠKINĖS POLIKLINIKOJE:

  • tyrimas atliekamas molekuliniu metodu, išskiriama 14 agresyviausių ŽPV tipų;
  • viena iš geriausių kainų sostinėje – 32 eurai už tyrimą ir 5,17 euro – už tepinėlio paėmimą;
  • tyrimo rezultatai gaunami per 5 darbo dienas ir pateikiami paciento paskyroje poliklinikos svetainėje e.poliklinika.lt.

TOLESNĖ ŽMOGAUS SVEIKATOS PRIEŽIŪRA IR GYDYMAS PRIKLAUSO NUO ŠIO TYRIMO REZULTATŲ:

  • jeigu nustatytas didelės rizikos ŽPV ir jaučiami simptomai – būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl galimo gydymo;
  • jeigu nustatomas didelės rizikos ŽPV, tačiau jokių simptomų nejaučiama, patariama reguliariai atlikti šiuos tyrimus, kad būtų užkirstas kelias pavojingoms onkologinėms ligoms;
  • jeigu virusas nenustatytas, rekomenduojama pasitarti su gydytoju dėl skiepų nuo šios infekcijos.

Kaip sako M. Manikas, ŽPV sąlygotas ligas ir vėžį išgydyti galima, tačiau virusui įveikti nei vaistų, nei vakcinų nėra. Geriausia jam neleisti apsigyventi mūsų organizme, o efektyviausia priemonė nuo šio pavojingo viruso – skiepai.

Lietuvoje vienuolikamečiai berniukai ir mergaitės nuo ŽPV skiepijami valstybės lėšomis. Šio amžaus vaikų skiepijimo nuo ŽPV schemą sudaro dvi vakcinos dozės – tarp pirmos ir antros dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėn. laikotarpis. Dėl PSDF lėšomis kompensuojamo skiepo reikia kreiptis į savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.

Visi kiti neabejingi savo sveikatai pacientai gali rinktis mokamus skiepus nuo šio viruso. Šeškinės poliklinikoje mokamai skiepijame nuo devynių žmogaus papilomos viruso tipų apsaugančia vakcina „Gardasil 9“ arba nuo dviejų tipų apsaugančia „Cervarix“. Vakcinacijos kursą sudaro 2 arba 3 vakcinos dozės. Imunitetas susiformuoja visiškai pasiskiepijus pagal nustatytą vakcinacijos schemą ir, tikėtina, išlieka visą gyvenimą.

Atlikti ŽPV tyrimą arba pasiskiepyti nuo šio viruso paprasta. Registruokitės mūsų poliklinikos bendruoju tel. 8 250 2000 arba informuokite savo gydytoją. Toliau mes viskuo pasirūpinsime.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.