Skiepai nuo gripo

Poliklinikoje siūlome nuo gripo nemokamai pasiskiepyti rizikos grupių asmenims.

Jeigu priklausote rizikos grupei ir norite pasiskiepyti nuo gripo, registruokitės internetu https://e.poliklinika.lt/ arba skambinkite bendruoju poliklinikos tel. 8 5 250 2000. Taip pat galite kreiptis į registratūrą arba savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją. Jus užregistruos ir suteiks visą informaciją dėl skiepų datos ir laiko.

Nuo 2023-2024 m. sezoninio gripo skiepijame keturvalente vakcina „Influvac Tetra“.

Primename, kad nemokamai nuo gripo gali pasiskiepyti:

  • sergantieji lėtinėmis ligomis (lėtinėmis kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemų ligomis, diabetu) bei asmenys, kuriems nustatyta imunodeficitinė būklė;
  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, kurie gyvena socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. 

Nemokama vakcina nuo gripo skiepijama 337 kabinete (vaikų poliklinikos III aukšte). 

Žmonės, kurie nepriklauso rizikos grupėms, gali rinktis mokamus skiepus nuo gripo. 

Skiepijame keturvalente vakcina „Influvac Tetra“, kuri tinkama pacientams nuo 6 mėn. Vakcinacijos kaina – 11,92 euro.

Skiepijimas vyksta 337 kabinete (vaikų poliklinikos III aukšte). Čia už paslaugą galima susimokėti banko kortele. Jeigu užsiregistravote mokamam skiepui nuo gripo ir turite paslaugos užsakymo lapą, už suteiktą paslaugą galite sumokėti ir poliklinikos kasoje arba savitarnos terminale FOXBOX (grynaisiais arba banko kortele). Dėl paslaugos lapo prašome kreiptis į Mokamų paslaugų langelį.

Registruotis mokamiems skiepams nuo gripo galima internetu https://e.poliklinika.lt/, tel. 8 5 250 2000, kreipiantis į registratūrą arba savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.

Šeškinės poliklinikos pacientams šeimos (vaikų ligų) gydytojo siuntimas nereikalingas. Sveikatos vertinimą prieš skiepą atlieka skiepų kabineto slaugytojas.

Ne Šeškinės poliklinikos pacientams, kaip ir privalomuoju sveikatos draudimu nedraustiems asmenims, reikalingas gydytojo siuntimas (galioja 24 val.). Privalomą sveikatos būklės įvertinimą prieš skiepijimą gali atlikti ir Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojo komanda, paslaugos kaina – 7,5 euro.

Atvykstant skiepytis būtina turėti asmens dokumentą.

Taupant laiką vieno apsilankymo poliklinikoje metu galima pasiskiepyti nuo kelių užkrečiamųjų ligų: sezoninio gripo, COVID-19 ligos ir pneumokokinės infekcijos. Vakcinos saugios ir suderinamos, skiepijama į skirtingas kūno vietas.

Jeigu nusprendėte vieno vizito metu iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligųprašome kreiptis į savo šeimos (vaikų ligų) gydytoją.

Gripas – itin lengvai užkrečiama liga, plintanti oro lašeliniu būdu. Vienas gripu susirgęs žmogus gali užkrėsti keturis sveikus žmones. Kasmet gripas susargdina 5–10 proc. suaugusiųjų ir net iki trečdalio vaikų, dažnai sukelia sunkių komplikacijų. Patikimiausia priemone, saugančia nuo šios infekcinės ligos, laikomi skiepai. Kiekvienais metais kuriama nauja sezoninio gripo vakcina, atsižvelgiant į cirkuliuojančius gripo virusų tipus. Šiuolaikinės saugios ir efektyvios vakcinos sergamumą gripu ir jo komplikacijomis sumažina iki 70–90 proc., o pasiskiepijus apsauga išlieka visą gripo sezoną.

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.