Skiepai

Skiepai yra laikomi saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik žmogus, bet ir visuomenei sukuriama saugi aplinka.

Kiekviena vakcina yra skiriama apsaugoti žmogaus organizmą nuo konkrečios ligos (infekcijos) visą gyvenimą arba tam tikrą laikotarpį. 

Šeškinės poliklinikos pacientai gali pasiskiepyti nemokamai:

  • pagal nacionalinį vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių vaikai iki 18 metų nemokamai skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų (nuo tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, pneumokokinės infekcijos, tymų, epideminio parotito, raudonukės, žmogaus papilomos viruso, B tipo Haemophilus influenzae infekcijos, B tipo meningokokinės infekcijos, rotaviruso). Šiame kalendoriuje nurodyta, kuriuo amžiaus laikotarpiu palankiausia skiepyti, kad organizme geriausiai susiformuotų imunitetas ligoms, kurios vaikams yra pavojingiausios;
  • kas 10 metų suaugę pacientai PSDF lėšomis yra skiepijami nuo difterijos ir stabligės;
  • nėščiosios moterys nemokamai skiepijamos nuo kokliušo;
  • asmenys, priklausantys rizikos grupėms, nemokamai skiepijami nuo gripo ir nuo pneumokokinės infekcijos.

Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių rasite
čia

Rizikos grupei, kuri nemokamai skiepijama nuo gripo, prisikiriami: 

  • 65 metų ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys iki 65 metų, sergantys vėžiu, lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, plaučių, inkstų ligomis, bronchine astma ir kt. ligomis;
  • asmenys, kurie gyvena socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Su sąrašu asmenų, kurie priskiriami rizikos grupei ir yra nemokamai skiepijami nuo pneumokokinės infekcijos, galite susipažinti

čia

Egzistuoja infekcijos, kurių vakcinų PSDF nekompensuoja, tačiau gydytojai rekomenduoja pasiskiepyti ir nuo jų. Tuomet poliklinikos pacientai gali rinkti mokamus skiepus. 

Su mokamų skiepų įkainiais galite susipažinti
čia

Atkreipiame dėmesį, kad kai kurių paslaugų kainos gali keistis priklausomai nuo pirkimo iš gamintojo kainos.

Svarbu žinoti, kad nereikėtų skiepytis vartojant vaistus, kurie slopina imuninę sistemą, atliekant onkologinėms ligoms taikomą chemoterapinį gydymą arba bet kurios kitos ligos ūmiu periodu. Todėl asmenys, norintys pasiskiepyti nuo bet kurios infekcijos, turi pereiti šeimos (vaikų ligų) gydytojo apžiūrą ir Skiepų kabinetui pateikti gydytojo siuntimą, kuriame nurodyta, kokia konkrečia vakcina skiepyti rekomenduojama.

Šeškinės poliklinikoje vakcinacija vykdoma 336, 337 kabinetuose.

Kabinetai dirba pirmadienį–penktadienį 7.05–19.30 val.

Su skiepais susijusiais klausimais teirautis savo šeimos (vaikų ligų) gydytojo, bendrosios praktikos slaugytojo, akušerio.

BDAR
Close

Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą, statistikos tikslais rinkti informaciją apie naudojimąsi svetaine. 
Jei sutinkate, kad statistikos tikslais būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus“.