Gydytojų specialistų konsultacijos

Gydytojas specialistas padeda šeimos gydytojui greičiau nustatyti ar patikslinti paciento negalavimo priežastį, ligos diagnozę, aptikti sunkią, pavojingą ar retą ligą ir parinkti tinkamą gydymą.

Gydytojo specialisto konsultacijos teikiamos pacientams, turintiems šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimą dėl konkrečios priežasties (ligos ar profilaktinio sveikatos tikrinimo).

Siuntimo gydytojo specialisto konsultacijai nereikia dėl:

  • būtinosios atitinkamo specialisto pagalbos;
  • kai pacientui paskirtas ilgalaikis jo būklės stebėjimas;
  • gydytojo dermatovenerologo konsultacijos.

Siuntimas galioja 180 dienų, išskyrus siuntimą į fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultaciją, kuris galioja 60 dienų. Šis terminas skaičiuojamas, iki pacientas yra užregistruojamas gydytojo specialisto konsultacijai.

Konsultacijos metu gydytojas specialistas pagal savo kompetenciją atlieka visus būtinus tyrimus, skiria gydymą, teikia patarimus siuntusiajam gydytojui bei pacientui.

Šeškinės poliklinikos pacientai gali rinkti ir mokamas gydytojų specialistų konsultacijas. 

Mokamos konsultacijos teikiamos, kai:

  • pacientas nėra draustas privalomuoju sveikatos draudimu;
  • neturėdamas gydytojo siuntimo, pacientas savo iniciatyva kreipiasi dėl specializuotos ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos;
  • pacientas nori gauti paslaugą ne eilės tvarka ir sutinka už tai mokėti;
  • pacientas pageidauja gauti papildomas, t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas, paslaugas.

Registruotis vizitams pas gydytojus specialistus galima atvykus į poliklinikos registratūrą, telefonu (8 5) 250 2000 arba internetu https://e.poliklinika.lt/.


Gydytojas dermatovenerologas
Gydytojas dermatovenerologas rūpinasi vaikų ir suaugusiųjų odos, nagų ir plaukų sveikata, tiria ir gydo sergančiuosius odos, odos darinių – nagų, plaukų ir gleivinės ligomis. Atsiradus odos, nagų ir plaukų pakitimams (pvz., bėrimams, apgamams, kitiems odos ir jos priedų dariniams, lytiškai plintančioms infekcijoms ar kt.), jis skiria gydymą, stebi gijimo eigą, pataria, kaip apsisaugoti nuo ligos pasikartojimo.
Gydytojas endokrinologas
Gydytojas endokrinologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, kurie serga medžiagų apykaitos ir endokrininių liaukų – skydliaukės, prieskydinių liaukų, kasos, antinksčių, posmegeninės liaukos ir lytinių liaukų – ligomis. Gydytojas endokrinologas vertina skirtąjį gydymą, aptaria endokrininių ligų rizikos veiksnius, sveiko gyvenimo būdo svarbą gydant endokrinines ligas ir jų išvengiant, nurodo galimą pašalinį vaistų poveikį, rekomenduoja būdus, kaip pristabdyti endokrininių ligų vystymąsi ir išvengti jų komplikacijų.
Gydytojas gastroenterologas

Gydytojas gastroenterologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius virškinamojo trakto – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonojo ir storojo žarnyno, kepenų, tulžies pūslės ir kasos ligomis, įvertina gydymo tikslingumą ir poveikį, pataria, kaip pristabdyti šių ligų vystymąsi, išvengti paūmėjimo ir ilgalaikių komplikacijų. 

Gydytojas kardiologas
Gydytojas kardiologas tiria ir gydo širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius suaugusius pacientus, vertina, ar skirtasis gydymas yra veiksmingas, nustato galimą šalutinį vaistų poveikį, teikia patarimus, kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, pristabdyti jų vystymąsi, apsisaugoti nuo komplikacijų.
Gydytojas neurologas
Gydytojas neurologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, kuriems diagnozuotos įvairios galvos ir nugaros smegenų (centrinės nervų sistemos), periferinių nervų ir raumenų ligos. Šis specialistas nustato ūmaus ir lėtinio galvos ir nugaros skausmo, galvos svaigimo priežastis, diagnozuoja ir gydo atminties praradimą, galvos kraujotakos sutrikimus sukeliančias ir kitas ligas. Gydytojas neurologas vertina, ar gydymas veiksmingas, pataria, kaip išvengti neurologinių ligų, jų paūmėjimų ar atitolinti komplikacijas.
Gydytojas nefrologas
Gydytojas nefrologas tiria ir gydo šlapimo takų ir inkstų ligomis sergančius suaugusius pacientus, stebi diabeto sukeltus inkstų pakitimus, vertina pakaitinio inkstų gydymo (dializės ar inkstų transplantacijos) indikacijas, rūpinasi dializei atlikti ruošiamais pacientais. Taip pat vertina, ar skirtas veiksmingas gydymas, koks galimas nepageidaujamas vartojamų vaistų poveikis, rekomenduoja, kaip išvengti šių ligų, pristabdyti jų vystymąsi, išvengti komplikacijų.
Gydytojas oftalmologas
Gydytojas oftalmologas tiria ir gydo pacientus, kurie serga akių ligomis ar kenčia nuo kitų ligų sąlygotų akių pakitimų, žvairumo. Šis specialistas duoda patarimų, kaip išvengti akių ligų, pristabdyti jų vystymąsi ir atitolinti komplikacijas.
Gydytojas otorinolaringologas

Gydytojas otorinolaringologas tiria ir gydo ausų, nosies ir gerklės ligomis sergančius pacientus, vertina, ar gydymas veiksmingas. Taip pat konsultuoja, jei sutrinka uoslė, klausa, pusiausvyra, rekomenduoja, kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų, pristabdyti esamos ligos vystymąsi ir atitolinti komplikacijas. 

Gydytojas pulmonologas
Gydytojas pulmonologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, kurie serga kvėpavimo takų ir plaučių ligomis, vertina gydymo veiksmingumą, teikia rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo šių ligų, kaip pristabdyti jų vystymąsi ir išvengti paūmėjimo.
Gydytojas reumatologas
Gydytojas reumatologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, kurie skundžiasi sąnarių, sisteminėmis jungiamojo audinio, kaulų, raumenų ir sausgyslių ligomis. Šis specialistas vertina gydymo veiksmingumą, pataria, kaip pristabdyti reumatinės ligos raidą, išvengti paūmėjimo ir komplikacijų.
Gydytojas ortopedas traumatologas
Gydytojas ortopedas traumatologas konsultuoja pacientus dėl trauminių sužalojimų, atlieka sužalojimo padarinių diagnostiką, intervencines procedūras, gydymą, vykdo gydymo kontrolę. Diagnozuoja ir gydo ortopedines ligas.
Gydytojas urologas
Gydytojas urologas konsultuoja pacientus inkstų, pūslės, šlapimo takų, erekcijos sutrikimų bei kitais lytinės sistemos ligų klausimais, diagnozuoja atsiradusias urologines ligas, atlieka intervencines procedūras, echoskopiją, gydymą, vykdo gydymo kontrolę.
Gydytojas chirurgas
Gydytojas chirurgas atlieka chirurginių ligų bei sužalojimų diagnostiką, intervencines procedūras, gydymą, vykdo gydymo kontrolę.
Gydytojas kraujagyslių chirurgas
Gydytojas kraujagyslių chirurgas konsultuoja dėl kraujagyslių (arterijų ir venų) ligų, atlieka intervencines procedūras, echoskopiją, skiria gydymą, vykdo gydymo kontrolę.
Gydytojas klinikinis fiziologas

Gydytojas klinikinis fiziologas įvertina ir aprašo elektroencefalografijos tyrimus.

Gydytojas radiologas

Gydytojas radiologas diagnozuoja ligas, tirdamas pacientus rengeno aparatu, mamografu. Specialiame monitoriuje gydytojas mato krūtinės ląstos, kaulų ir sąnarių, pilvo organų, žarnyno, urogenitalinės sistemos organų vaizdus, vertina jų būklę ir pateikia galutinę išvadą.

Gydytojas echoskopuotojas
Gydytojas echoskopuotojas tiria pacientus specialiu ultragarsiniu aparatu (echoskopu). Gydytojas vertina krūtų, vidaus organų, kraujagyslių, sanarių būklę. Laiku atlikta echoskopija gali padėti pastebėti krūtų, limfmazgių pakitimus, išvengti skydliaukės, vidaus organų ligų, diagnozuoti cistas ir auglius, šlapimo pūslės akmenis ir kt.
Gydytojas endoskopuotojas
Gydytojas endoskopuotojas specialiu prietaisu (endoskopu) apžiūri ir įvertina vidaus organus, diagnozuoja stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos patologinius pakitimus, gleivinės uždegimus, opas ar auglius, parenka veiksmingą ligos gydymo metodą.
Gydytojas vaikų endokrinologas
Gydytojas vaikų endokrinologas tiria ir gydo vaikus iki 18 metų, kurie serga medžiagų apykaitos ir endokrininių liaukų – skydliaukės, prieskydinių liaukų, kasos, antinksčių, posmegeninės liaukos ir lytinių liaukų – ligomis. Šis specialistas vertina skirtąjį gydymą, aptaria endokrininių ligų rizikos veiksnius, sveiko gyvenimo būdo svarbą gydant endokrinines ligas ir jų išvengiant, rekomenduoja būdus, kaip pristabdyti endokrininių ligų vystymąsi ir išvengti jų komplikacijų.
Gydytojas vaikų kardiologas

Gydytojas vaikų kardiologas tiria ir gydo širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius vaikus iki 18 metų, vertina, ar skirtasis gydymas yra veiksmingas, nustato galimą šalutinį vaistų poveikį, teikia patarimus, kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, pristabdyti jas, apsisaugoti nuo komplikacijų. 

Gydytojas vaikų neurologas

Gydytojas vaikų neurologas tiria ir gydo kūdikius ir vaikus, kurie serga įvairiomis galvos ir periferinių nervų sistemos ligomis, nustato miego sutrikimų, tikų ir kitų nevalingų judesių priežastis, konsultuoja dėl vaikų sutrikusios raidos, cerebrinio paralyžiaus, epilepsijos priepuolių. Šis specialistas vertina, ar veiksmingas skirtasis gydymas, stebi gijimo eigą, aptaria galimą neurologinių ligų riziką, teikia patarimus ligai pristabdyti ir komplikacijoms atitolinti. 

Gydytojas vaikų nefrologas

Gydytojas vaikų nefrologas tiria ir gydo šlapimo takų ir inkstų ligomis sergančius vaikus iki 18 metų, stebi diabeto sukeltus inkstų pakitimus. Taip pat vertina, ar skirtas veiksmingas gydymas, koks galimas nepageidaujamas vartojamų vaistų poveikis, rekomenduoja, kaip išvengti šių ligų, pristabdyti jų vystymąsi. 

Gydytojas vaikų pulmonologas
Gydytojas vaikų pulmonologas tiria ir gydo vaikus iki 18 metų, kurie serga kvėpavimo takų (trachėjos, bronchų) ir plaučių ligomis, vertina pasireiškiančius kvėpavimo sutrikimus, gydymo veiksmingumą, teikia rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo šių ligų, kaip pristabdyti jas ir išvengti paūmėjimo.
Gydytojas vaikų chirurgas
Gydytojas vaikų chirurgas atlieka vaikų iki 18 metų chirurginių ligų bei sužalojimų diagnostiką, intervencines procedūras, vykdo gydymą, gydymo kontrolę. Konsultuoja dėl išvaržų, diagnozuoja ir gydo vaikų raidos ydas, traumas, traumų padarinius, atlieka vaikams klubo sąnarių echoskopinį tyrimą, vykdo gydymo kontrolę.
Logoterapeutas

Gydytojas logoterapeutas konsultuoja vaikus ir suaugusiuosius dėl kalbos, kalbėjimo sutrikimų, sudaro kalbos korekcijos programas, padeda lavinti kvėpavimo, balso, artikuliacijos raumenis, moko taisyklingo kalbėjimo.

Slaugytojas diabetologas
Slaugytojas diabetologas yra specialistas, turinti papildomų žinių, gebėjimų, praktinių įgūdžių ir patirties ne tik mokyti diabetu sergančius pacientus pažinti ir valdyti diabetą, bet ir prižiūrėti sergančiųjų pėdas ar esančias žaizdas. Jo konsultacijoms reikia šeimos gydytojo siuntimo.
Infekcinių ligų gydytojas

Infekcinių ligų gydytojas diagnozuoja ir gydo mikroorganizmų sukeltas žarnyno, kvėpavimo takų, kraujo sistemos, minkštųjų audinių infekcines ligas. Teikia konsultacijas dėl skiepijimo, infekcinių ligų profilaktikos keliaujantiems į egzotines šalis. Diagnozei ir gydymui patvirtinti skiria bakteriologinius, virusologinius, serologinius ir kitus reikalingus laboratorinius tyrimus.

Gydytojas dietologas

Gydytojas dietologas konsultuoja mitybos klausimais: pataria, kaip reikėtų maitintis skirtingais amžiaus laikotarpiais, kaip sėkmingai ir nepakenkiant savo sveikatai mažinti svorį, vėliau prižiūri, kaip sekasi laikytis rekomendacijų ir reguliuoti savo svorį, rekomenduoja, kaip keisti mitybą sergant įvairiomis ligomis.

Abdominalinės chirurgijos gydytojas

Abdominalinės chirurgijos gydytojas diagnozuoja ir gydo pacientus dėl pilvo sienos ir pilvo ertmės patologijų: įvairių lokalizacijų išvaržų, tulžies pūslės ir latakų akmenligės, storosios ir tiesiosios žarnos ligų (darinių, hemoroidinių mazgų, išangės įplėšų, fistulių), odos ir poodžio gerybinių navikų. Tyrimai ir gydymas dažniausiai atliekami mažai invaziniais būdais: rentgeno arba ultragarso aparatais, endoskopais, laparoskopais.

Gydytojas geriatras

Gydytojas geriatras konsultuoja 60-mečius ir vyresnius pacientus, sergančius ne mažiau kaip trimis ligomis ir vartojančius daugiau kaip penkis vaistus. Šis specialistas išmano normalų ir patologinį organizmo senėjimą, pagyvenusių žmonių ligas ir jų profilaktiką, moka kompleksiškai šiuos žmones tirti, vertinti ir gydyti. Geriatras siekia pagerinti senyvo amžiaus paciento gyvenimo kokybę ir kuo ilgiau jį išlaikyti jo gyvenamojoje aplinkoje.

BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.