Informuojame, kad PSDF lėšomis apmokama profesionaliosios burnos higienos procedūra Šeškinės poliklinikoje atliekama vieną kartą per kalendorinius metus visų amžiaus grupių pacientams. Taip siekiama užtikrinti tolygesnį paslaugos prieinamumą didesniam žmonių skaičiui.
Žmonių fizinė, psichinė ir socialinė būklė yra glaudžiai tarpusavyje susijusios. Šiuo holistiniu požiūriu į sveikatos priežiūrą savo veikloje vadovaujasi ir Šeškinės poliklinika. Todėl nepaprastai svarbus yra poliklinikoje dirbančių socialinių darbuotojų vaidmuo.
Pastarosiomis dienomis termometro stulpeliai neretai perkopia 30 laipsnių ribą. Tokios karščio bangos ne vienam sukelia ir sveikatos problemų, padaugėja saulės ar šilumos smūgio ištiktų arba tiesiog nekaip besijaučiančių žmonių.
Nuo šių metų liepos 1 d. daugėja žmonių, kuriems slaugai išduodami nedarbingumo pažymėjimai – dabar juos gauti galės ne tik artimieji, bet ir laikinai prižiūrintys asmenys.
Šeškinės poliklinikos laboratorijoje PGR metodu atliekami lytiškai plintančių infekcijų (LPI) tyrimai leidžia greitai ir tiksliai nustatyti infekciją net jos pradžioje.
Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) – tai dažniausiai lytiniu būdu ar per artimą kontaktą, taip pat ir iš motinos vaikui gimdymo metu, perduodamas virusas. Net keturi iš penkių asmenų gali būti juo užkrėsti.
Būsimąsias mamytes Šeškinės poliklinika vėl kviečia nuotoliniu būdu pasiklausyti paskaitos „Pasiruošimas gimdymui“. Paskaita vyks birželio 21 d. 16 val.
Ketvirtąja COVID-19 vakcinos doze jau gali pasiskiepyti pilnamečiai gyventojai, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais.
Praėjusią savaitę Šeškinės poliklinikoje įvyko 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamo projekto „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio sukūrimas“ viešinimo konferencija.
Artėjant vasarai – atostogų metui – ne vienas planuoja kelionę į svečią šalį. Nors pastaruosius dvejus metus dėmesys buvo nukreiptas į COVID-19 ligos pažabojimą, derėtų nepamiršti ir kitų, ne mažiau pavojingų infekcijų, plintančių pasaulyje, ir prieš kelionę pasikonsultuoti su gydytoju.
Rytoj, gegužės 17 d., 14 val. Šeškinės poliklinikoje rengiama projekto „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas Šeškinės poliklinikoje“ viešinimo konferencija.
Medicina sparčiai žengia į priekį, tačiau hepatitas C ir toliau išlieka viena labiausiai nesuvaldytų infekcinių ligų. Šis klastingas virusas ilgą laiką gali nepasireikšti jokiais požymiais, todėl jo sukeltas kepenų uždegimas gali būti diagnozuotas per vėlai ir progresuoti į kepenų cirozę ar net...
Rankos – vienas svarbiausių rizikos veiksnių perduodant mikroorganizmus nuo vieno asmens kitam. Jomis liečiame daugybę daiktų, o šie gali būti užteršti ligas sukeliančiais mikroorganizmais. Rankų plovimas yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali apsaugoti nuo ne...
Nuo gegužės 1 d. atšaukus ekstremaliąją situaciją, COVID-19 liga nebus laikoma ypač pavojinga infekcija, o perkelta į pavojingų užkrečiamųjų ligų sąrašą.
Vakar, po dvejų metų pertraukos, Vilniaus rotušėje buvo išdalyti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai. Tai sostinės valdžios įvertinimas už kilnumą, atsidavimą, išgelbėtas gyvybes ir sveikatą.
Visą šią savaitę, minėdami imunizacijos svarbą pasaulyje, primename apie infekcijas, nuo kurių efektyviausiai apsaugo skiepai, ir raginame pasinaudoti puikia proga nuo jų pasiskiepyti Šeškinės poliklinikoje. Šiandien dalijamės informacija apie hepatitą A.
Šeškinės poliklinika ketina išsinuomoti patalpas Vilniuje ir įrengti jose nutolusias darbo vietas, skirtas šeimos medicinos paslaugoms teikti (vieta – Pašilaičiai, Perkūnkiemis, Pavilionys, Tarandė, Fabijoniškių šiaurinė dalis, Bajorai arba besiribojančios teritorijos, ne arčiau kaip 3 km nuo...
Iki gegužės 2 d. turime deklaruoti 2021 m. pajamas ir kiekvienas galime skirti 1,2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pasirinktiems paramos gavėjams.
Slūgstant sergamumui COVID-19 ir mažėjant besitestuojančių srautams Vilniaus mobiliajame punkte V. Gerulaičio g. 1, nuo balandžio 19 dienos vilniečiai testuotis nuo koronaviruso gali ir 5 miesto poliklinikose: Šeškinės, Centro, Antakalnio, Karoliniškių ir Naujosios Vilnios.
Su atbundančia gamta atėjo ir pati gražiausia pavasario šventė – šv. Velykos. Nuoširdžiai linkime, kad velykinis šurmulys išsklaidytų kasdienius rūpesčius, o kiekviena pavasario diena atneštų ne tik šilumą, bet ir gerą nuotaiką.
Šiandien į Ukrainą iškeliauja pirmieji Lietuvos medikai savanoriai. Tarp jų – ir Šeškinės poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojas Vytautas Plučas.
Pavasarį, atšilus orui, suaktyvėja erkės ir platina pavojingų ligų sukėlėjus. Lietuvoje dažniausios erkių platinamos ligos yra dvi – erkinis encefalitas ir Laimo liga. Šiomis ligomis Lietuvos gyventojai serga net kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse.
Galime pasidžiaugti, kad kas mėnesį poliklinikos organizuojamos nuotolinės paskaitos nėščiosioms labai vertinamos ir populiarios tarp būsimųjų mamyčių.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras nuolat analizuoja erkių platinamomis ligomis užsikrėtusių žmonių apklausos duomenis ir atnaujina Lietuvos vietovių, kuriose gyventojai užsikrėtė erkiniu encefalitu ar Laimo liga, žemėlapį.
Šeškinės poliklinikoje baigiama diegti nauja informavimo ir registracijos sistema. Tikimės, kad ji bus funkcionalesnė ir patogesnė tiek pacientams, tiek darbuotojams.
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuo šiandien atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą, taip pat trumpinamas izoliacijos terminas.
Dar kartą primename, kad Šeškinės poliklinikos pacientai su laboratorinių tyrimų (kraujo, šlapimo) rezultatais gali susipažinti savo paskyrose poliklinikos interneto svetainėje https://e.poliklinika.lt/, o ne sveikatos portale www.esveikata.lt.
Širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje serga kas trečias žmogus. Nepaisant didelių medikų pastangų, šios ligos vis dar išlieka viena pagrindinių mirties priežasčių.
Psichikos sveikatos specialistai įspėja: pastaruosius dvejus metus besitęsianti pandemija ir prasidėjęs karas Ukrainoje gali išprovokuoti vaikų ir paauglių sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, išauginti psichologinį pažeidžiamumą.
Norime priminti Šeškinės poliklinikos bendruomenei, kad erkės jau aktyvios ir tokios paprastai išlieka iki vėlyvo rudens. Pats metas skiepytis nuo erkinio encefalito.
Dalijamės koncentruota ir tikslia informacija apie sveikatos priežiūros paslaugas, kuriomis Lietuvoje gali pasinaudoti nuo karo pasitraukę ukrainiečiai.
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad jau atnaujinti elektroniniai receptai sostinės gyventojams, kurie skirtų kalio jodido tablečių neatsiėmė pernai.
Šeškinės poliklinikos Odontologijos skyriuje atliekamos ortopantomogramos (panoraminės radiogramos) bei dantų radiogramos reikšmingai prisideda prie sklandaus ir tikslaus dantų ir burnos ertmės problemų šalinimo.
Nuo šiandien, kovo 8 d., renginių uždarose erdvėse žiūrovai, dalyviai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu gali dėvėti ne tik FFP2 lygio respiratorius, bet ir medicinines kaukes.
Atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir į tai, kad vis dar liko vilniečių, iš vaistinių neatsiėmusių nemokamų kalio jodido preparatų, Vilniaus miesto gyventojams kalio jodido receptai bus išrašomi centralizuotai. Į šeimos gydytojus kreiptis nereikia.
Informuojame, kad Šeškinės poliklinikoje teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos į Lietuvą atvykusiems Ukrainos piliečiams. Teirautis ir registruotis galima tel. +370 5 250 2000.
Europos vaistų agentūrai atnaujinus COVID-19 vakcinų vartojimo rekomendacijas, nuo šiandien, kovo 4 d., vaikai nuo 12 metų gali būti skiepijami stiprinamąja „Comirnaty“ vakcinos doze.
Informuojame, kad remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu nuo kovo 7 d. nebus atliekami nemokami COVID-19 serologiniai kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai tyrimai.
Vilniuje laukiama nauja kalio jodido tablečių siunta, kuri bus skirta tablečių dar neatsiėmusiems žmonėms, kūdikiams bei nuo karo bėgantiems ir Vilniuje apsistojusiems Ukrainos gyventojams.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiemet sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) kur kas didesnis nei pernai tuo pačiu metu.
Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, iš artimųjų ir kitų suaugusiųjų girdėdami daug skirtingos informacijos apie karo veiksmus Ukrainoje, vaikai ir paaugliai gali jausti didelį nerimą, jiems gali kilti įvairių klausimų.
Rusijai praėjusią savaitę užpuolus Ukrainą, suaktyvėjus kariniams veiksmams netoli Černobylio zonos bei V. Putinui grasinant panaudoti branduolinį ginklą, Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) vis pasiekia gyventojų užklausos dėl kalio jodido tablečių.
Dar kartą primename, kad Šeškinės poliklinikoje diegiama nauja informavimo sistema. Dėl to laikinai nėra galimybės vizitui pas gydytoją užsiregistruoti internetu.
Šeškinės poliklinikos bendruomenė didžiuojasi Lietuvos medikais, pasiryžusiais prisidėti prie humanitarinės misijos padėti nukentėjusiems nuo karo veiksmų Ukrainoje žmonėms. Visa širdimi palaikome drąsią tautą ir drąsią šalį, kovojančias ne tik už savo, bet ir už viso demokratinio pasaulio laisvę.
Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu dėl koronaviruso infekcijos diagnozavimo, reikiamo gydymo paskyrimo ar nedarbingumo pažymėjimo į šeimos gydytoją dėl konsultacijos turi kreiptis patys pacientai, nes panaikintas reikalavimas šeimos gydytojui ar jo slaugytojui susisiekti su pacientu tą...
Šeškinės poliklinikoje diegiama nauja informavimo sistema. Dėl to galimi laikini internetinės registracijos nesklandumai, netikslios SMS, klaidinanti vizitų pas gydytojus informacija ir kitokia painiava.
Nuo vasario 23 d. izoliuotis turės tik tie žmonės, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatą ar bus įtariami, jog serga COVID-19 liga, kol laukia patvirtinamojo COVID-19 tyrimo rezultato. Žmonėms, turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiuoju, izoliuotis nebereikės.
COVID-19 pandemijos akivaizdoje svarbu rūpintis ne tik fizine, bet ir emocine sveikata. Būtina kalbėtis apie tai, kaip jaučiamės, ir prireikus kreiptis pagalbos.
Šeškinės poliklinika kviečia 65 metų ir vyresnio amžiaus bei lėtinėmis ligomis sergančius pacientus nedelsti ir pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, siekiant išvengti gripo komplikacijų, sukeliančių daugybinius pažeidimus bei liekamuosius reiškinius, rizikos.
Norime nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie 2021 metais pervedė dalį savo gyventojų pajamų mokesčio Šeškinės poliklinikai. Jūsų dėka praėjusiais metais papildomai gavome 1151,25 Eur.
Siekdama kokybiškesnio pacientų aptarnavimo, Šeškinės poliklinika norėtų išsiaiškinti, kokie kriterijai svarbiausi žmonėms pasirenkant gydymo įstaigą, kurioje dirba šeimos gydytojas.
Burnos vėžys – tai piktybinė bet kurios burnos vietos liga. Laiku pastebėjus burnos ertmės patologiją ir pradėjus gydymą, šią klastingą ligą galima įveikti.
Šiandien minime Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, kuria medikai stengiasi atkreipti dėmesį į vėžio profilaktikos ir ankstyvosios diagnostikos svarbą, į ligų prevenciją, fizinio aktyvumo ir sveiko gyvenimo būdo įtaką, užkertant kelią pavojų žmogaus gyvybei keliančioms onkologinėms ligoms.
Nacionaliniame psichikos sveikatos tinklapyje www.pagalbasau.lt pristatytos trys naujos rubrikos – paauglių, krizinių situacijų ir kopriklausomybių bei atnaujinti psichologiniai testai.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kad prašymus dėl nedarbingumo žmonės, kurie izoliuojasi po sąlyčio su COVID-19 susirgusiais šeimos nariais ar kitais kartu gyvenančiais asmenimis, gali teikti iki paskutinės izoliacijos dienos.
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad šią savaitę paveiktų šalių sąrašas lieka nepakitęs (visos šalys liko pilkoje arba raudonoje zonoje), tačiau iki šiol neskiepyti ir COVID-19 nepersirgę asmenys, atvykstantys į Lietuvą ne vežėjų transportu ar kitais nustatytais atvejais, ir neturintys...
Dar kartą primename apie svarbią izoliacijos naujovę – izoliuotis privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikia izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe.
Šeškinės poliklinikoje pradėtas įgyvendinti 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo projektas „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“.
Kokiomis aktualijomis gyvena Šeškinės poliklinikos bendruomenė, kam šiuo metu skiriamas didžiausias dėmesys ir kuria linkme planuojama judėti toliau, supažindina savaitraštis „Lietuvos sveikata“.
Sausio 17–23 d. Europos šalys mini gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę. Ta proga į spaudos konferenciją, surengtą Nacionaliniame vėžio institute, susirinkę žymūs gydytojai onkologai ir ginekologai dar kartą visuomenei priminė apie šią sunkią ligą, apie ją sukeliantį žmogaus papilomos...
Šeškinės poliklinika laukia pacientų, norinčių pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos, ir didina vakcinacijos apimtis. Tai ypač aktualu dabar, kai vakcinacijos centras „Litexpo“ užvėrė duris.
Nuo sausio 17 d. nedarbingumo pažymėjimus dėl izoliacijos išduoda nebe šeimos gydytojas, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atvykus iš užsienio ar turėjus kontaktą su sergančiuoju, izoliuotis galima trumpiau, per renginius uždarose erdvėse privalu dėvėti respiratorius.
Dėl suplanuotų portalo www.esveikata.lt sistemos atnaujinimo darbų laikinai – nuo sausio 14 d. (penktadienio) 20 val. iki sausio 15 d. (šeštadienio) 8 val. – neveiks e.sveikatos sistema. Nurodytu laiku nebus galima atsisiųsti ar atsinaujinti galimybių paso ar ES skaitmeninio COVID pažymėjimo.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad sausio 3–9 d. bendras sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis siekė 62 atvejus 10 tūkst. gyventojų, paskutinę praėjusių metų savaitę – 53 atvejus 10 tūkst. gyventojų.
Nuo COVID-19 ligos visiškai paskiepyti ir šia liga persirgę žmonės nuo šiandien taip pat galės pasiskiepyti stiprinamąja vakcinos doze. Be to, atsiranda galimybė „Janssen“ vakcina pasiskiepijusiems asmenims anksčiau gauti stiprinamąją tos pačios vakcinos dozę – tai padaryti jau galima ne po 120,...
Šeškinės poliklinikos organizuojamos nuotolinės paskaitos apie pasiruošimą gimdymui gerai vertinamos ir populiarios tarp pacienčių. Tad sausio 21 d. 16 val. nėščiąsias vėl kviečiame pasisemti žinių šia tema.
Nuo 2022 m. sausio 10 d. serologinis tyrimas po vakcinacijos nebebus sąlyga galimybių pasui gauti. Tačiau iki šios datos kiekybinius ar pusiau kiekybinius serologinius tyrimus po skiepų atlikusieji galimybių pasą galės turėti 60 d.
Naujųjų metų proga sveikiname Šeškinės poliklinikos žmones: ir pacientus, ir darbuotojus. Linkime linksmo ir jaukaus šventinio vakaro, o 2022-aisiais – sveikatos, kantrybės ir pozityvumo.
Nuo gruodžio 28 d. Lietuvos gyventojams, visiškai pasiskiepijusiems pagal patvirtintą vakcinacijos planą prieš daugiau nei 7 mėn., galimybių pasas arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalios. Be to, pramogų vietose iš 12–16 metų jaunuolių taip pat bus reikalaujama galimybių paso.
Visą artėjantį šventinį savaitgalį, per Kūčias ir Kalėdas, Šeškinės poliklinika ir toliau rūpinsis savo pacientų sveikata bei saugumu ir teiks būtinas medicinos paslaugas.
Taip apie stebuklingą metą, kai suspindus pirmajai žvaigždei, prie stalo susirenka dažna šeima, sakydavo mūsų senoliai. Ir skubėdavo namo, kupini tikėjimo žmonių gerumu, troškimų išsipildymu, ateinančių metų laime ir sėkme.
Informuojame, kad patvirtintos naujos Šeškinės poliklinikoje atliekamų COVID-19 tyrimų kainos: greitojo antigeno tyrimo kaina – 14,63 euro, antikūnų tyrimo – 16,14 euro.
Ne veltui sakoma: Kalėdos – ypatingas metas. Vakar vienas malonus netikėtumas ištiko Šeškinės poliklinikos pacientus ir darbuotojus. Su šilčiausiais linkėjimais ir maišu dovanų poliklinikoje pasirodė pats Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda.
Nuo gruodžio 28 d. darbuotojai, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 prieš daugiau nei 210 d., privalės skiepytis stiprinamąja doze arba periodiškai profilaktiškai testuotis.
Sveikatos apsaugos ministerijos nutarimu, vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas bus atliekamas ir tiems žmonėms, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos...
Vyriausybė atnaujino galimybių paso taisykles jauniesiems gyventojams. Nuo gruodžio 28 d. pramoginėms kontaktinėms veikloms (koncertai, kino teatrai, kavinės, atrakcionai ir pan.) galimybių pasas bus reikalingas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių, o neigiamas PGR arba kaupinių tyrimo rezultatas...
Už antibiotikų veiksmingumo išsaugojimą atsakingi visi. Atsakingai vartodami antibiotikus, galime neleisti vystytis jiems atsparioms bakterijoms ir išsaugoti šių vaistų veiksmingumą ateities kartoms.
Gruodžio 13-oji pasaulyje žinoma kaip šv. Liucijos, arba Šviesos, diena. Pagal senąjį Julijaus kalendorių ši diena sutapo su žiemos saulėgrįža ir žmonės jau nuo jos pradėdavo laukti šviesos ir saulutės sugrįžimo. Dar ir dabar sakoma, kad per šventą Liuciją – ilgiausia naktis arba trumpiausia diena.
Nuo šiandien vakcinacijai nuo COVID-19 ligos gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepijimą planuojama pradėti gruodžio 15–16 d., kai vakcinos bus pristatytos į skiepijančias asmens sveikatos...
2021 metų rugsėjo 10 dieną Europos Sąjungoje buvo pratęstas užšaldytos vakcinos „Comirnaty“ tinkamumo vartoti laikas nuo 6 iki 9 mėnesių, laikant nuo -90℃ iki -60℃ temperatūroje.
Paspaudus šaltukui ir pagausėjus peršalimo ligomis sergančių pacientų, Šeškinės poliklinikos gydytojai dar kartą primena, kaip svarbu pasirūpinti savo sveikata. Paprastai jau nuo lapkričio užsikrėtimų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis kreivė kyla, o gripo sezonas piką pasiekia...
Nuo gruodžio 1 d. galimybių pasą bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo rezultatą, kuris galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento, o testavimas dėl COVID-19 bus mokamas.
Europos vaistų agentūrai rekomendavus skiepyti 5–11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija gruodį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio...
Kviečiame Šeškinės poliklinikos pacientus suskubti ir iki š. m. lapkričio 30 d. (pratęstas laikotarpis) pasitikrinti savo žinias apie antibiotikus ir antimikrobinį atsparumą.
Nuo šiol patikrinti ES skaitmeninius COVID pažymėjimus ir galimybių pasus dar paprasčiau – Registrų centro kartu su išorės partneriais sukurta mobilioji programėlė tikrina abiejų dokumentų validumą.
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka teikia naują nemokamą paslaugą – knygų pristatymą į namus turintiems judėjimo sunkumų žmonėms. Taigi bibliotekos skolinami leidiniai, stalo žaidimai, natos, el. skaityklės tampa prieinami dar didesniam skaitytojų būriui!
Programa skirta Vilniaus miesto savivaldybėje gyvenantiems tėvams, įtėviams ar globėjams, kurie augina 3–6 metų vaikus. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, mokslo tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas.
Siekdami užtikrinti geresnį medicinos paslaugų prieinamumą, dar kartą kreipiamės į pacientus dėl skambučių bendruoju poliklinikos telefonu 8 5 250 2000.
Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, o lapkričio 18–24 d. – Pasaulinė supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė.
Įvertinusi mokslinių tyrimų duomenis ir ekspertų rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino stiprinamosios COVID-19 vakcinos dozės skyrimo tvarką. Nuo šiandien visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) arba...
Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių, nuo šiandien izoliacija privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.
Dalijamės Šeškinės poliklinikoje dirbančios kineziterapeutės Eglės Vikertaitės pratimų programa, kurią atlikdami reguliariai jausitės lankstesni, turėsite daugiau energijos, sustiprinsite pilvo preso raumenis, sėdmenis ir nugaros raumenis, pagerės jūsų pusiausvyra ir koordinacija.
Lietuvoje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai, kuriai perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio viruso kiekio, nuspręsta griežtinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo tvarką viešose vietose ir atsisakyti medžiaginių bei savadarbių veido apsaugos priemonių.
Klaidinga manyti, kad į odontologus reikia kreiptis tik tuomet, kai pradeda kamuoti dantų skausmas. Tuomet vizitas pas gydytoją būna, deja, jau pavėluotas, o gydymas reikalauja didelių laiko resursų ir gydytojo bei paties paciento pastangų.
Išsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems staigi alerginė reakcija pasireiškė po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės.
Vakar Šeškinės poliklinikos I šeimos medicinos skyriuje tvyrojo jauki įkurtuvių nuotaika. Šeimos gydytojai savo pacientus pakvietė į kapitališkai suremontuotus kabinetus.
Šeškinės polikliniką pasiekė antroji dalis nemokamos keturvalentės gripo vakcinos „Influvac Tetra“, skirtos skiepyti prie poliklinikos prisiregistravusiems rizikos grupių pacientams.
Visą artėjantį savaitgalį, Visų Šventųjų dieną ir per Vėlines Šeškinės poliklinika ir toliau rūpinsis savo pacientų sveikata bei saugumu ir teiks būtinas medicinos paslaugas.
Šeškinės poliklinika, kartu su dar keturiomis šalies sveikatos priežiūros įstaigomis, prisidėjo prie Valstybinio patologijos centro iniciatyvos, kai moterys, nė karto nedalyvavusios valstybinėje gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje arba dalyvavusios anksčiau nei prieš 6 metus,...
Nuo pat vakcinacijos pradžios vakcinų prieinamumui užtikrinti pasitelkta daug priemonių – aiškinančių, skatinančių, motyvuojančių garbaus amžiaus žmones gauti savo vakciną.
Viešoji įstaiga Šeškinės poliklinika ketina nuomotis patalpas Vilniuje, kuriose bus įrengtos nutolusios darbo vietos, skirtos šeimos medicinos paslaugoms teikti (vieta – Pašilaičiai, Perkūnkiemis, Pavilionys, Tarandė, Fabijoniškių šiaurinė dalis, Bajorai arba besiribojančios teritorijos).
LR Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM) informuoja, kad siekiant paskatinti labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius skiepytis ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje, LR Seimas nusprendė jiems skirti vienkartines išmokas.
Šeškinės poliklinika rudenį pasitiko atsinaujinusi. Jaukiuose renovuoto ir modernia įranga aprūpinto Odontologijos skyriaus kabinetuose pacientus pasitinka kvalifikuotų gydytojų odontologų komanda, teikianti ne tik pirminės, bet ir antrinės sveikatos priežiūros paslaugas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad prastėjant epideminei situacijai ir ugdymo įstaigose paskelbus infekcijų plitimą ribojantį režimą (toliau – IPRR), visiems tos ugdymo įstaigos ar klasės priešmokyklinukų ir pradinukų mokinių tėvams priklauso nedarbingumas, nesvarbu, ar vaikai...
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad 18 metų ir vyresni asmenys, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.
Jau ne vieną dešimtmetį spalis yra skelbiamas krūties vėžio prevencijos mėnesiu. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, o moteris paskatinti labiau rūpintis savimi.
Maltos ordino pagalbos tarnyba (toliau – MOPT) informuoja apie atidarytus pirmuosius maltietiškus globos namus Bažnyčios g. 17, Viekšnalių k., Telšių raj.
Vėstant orams, vis daugiau laiko praleidžiame uždarose, mažai vėdinamose patalpose – išauga virusinių infekcijų rizika. Šalies medikai rekomenduoja nepamiršti pasiskiepyti ne tik nuo COVID-19, bet ir nuo šaltuoju metų sezonu plintančio gripo bei pneumokokinės infekcijos.
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos pakartotinai akreditavo Šeškinės polikliniką šeimos medicinos paslaugoms teikti.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), reaguodamas į gaunamas užklausas, paaiškina, kaip skaičiuojamas izoliacijos terminas, taikomas koronavirusine infekcija (COVID-19 liga) užsikrėtusius vaikus slaugantiems tėvams, ir tais atvejais, kai užsikrečia tėvai, o su jais kartu gyvena...
Šiandien minime Tarptautinę mokytojų dieną ir atsigręžiame į žmones, kurių darbščios rankos ir atsakingos širdys išugdė jau ne vieną mūsų jaunuomenės kartą. Tariame ačiū Jums už talentą, pasiaukojamą darbą, už tai, kad atiduodate mums, ką geriausia turite savyje.
Šiuo metu, kai sparčiai auga sergamumas ne tik COVID-19 liga, bet ir gripu bei kitomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, Šeškinės poliklinika pristato naują paslaugą – greituosius gripo testus.
Pasaulinės širdies federacijos iniciatyva rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, ir visuomenėje skatinti sveiką gyvenseną.
Šeškinės poliklinikos organizuojamos nuotolinės paskaitos apie pasiruošimą gimdymui kaskart sulaukia didelio pacienčių susidomėjimo. Todėl spalio 15 d. 14 val. nėščiąsias vėl kviečiame pasisemti žinių šia tema.
Pacientė Stanislava Linkelienė savo gražius žodžius skiria fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai Vaidai Bartusevičienei: „Puiki gydytoja, labai atsakinga. Visada maloniai bendrauja, išklauso, gilinasi į problemą, daug pataria, išaiškina, išmano savo darbą. Labai džiaugiuosi, kad pakliuvau...
Greičiausiai nesuklysime sakydami, jog didžiausia pastarųjų mėnesių aktualija – skiepai nuo COVID-19. Nėra nė dienos, kad ši tema nebūtų gvildenama žiniasklaidoje, nuo skiepų šalininkų ir priešininkų diskusijų kaista socialiniai tinklai.
Nuo šiandien, rugsėjo 21 d., visi norintieji pasiskiepyti nuo koronaviruso tai gali padaryti ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, prie kurių yra prisiregistravę. Tęsiamas skiepijimas vaistinėse (sąrašą rasite čia: https://vakcina.vilnius.lt) bei „Litexpo“ vakcinacijos centre.
Nepaliaujamai prastėjant epidemiologinei situacijai, Šeškinės poliklinikos medikai dar kartą primena apie skiepų nuo klastingos COVID-19 infekcijos svarbą visuomenės imunitetui ir mūsų visų siekiui sugrįžti į normalų gyvenimą.
Prasidėjus šaltajam metų sezonui Šeškinės poliklinikos Fizinės medicinos ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos skyrius kviečia pastiprinti savo organizmą siūlomais sveikatinimo komplektais.
Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyva rugsėjo 15-oji paskelbta Pasauline kovos su prostatos vėžiu diena. Taip pasaulio bendruomenė skatinama atkreipti dėmesį ne tik į padažnėjusius vyrų prostatos ligų atvejus, bet ir į tai, jog ši liga vis jaunėja.
Epidemiologinė situacija Lietuvoje pastebimai prastėja: kasdien fiksuojamas vis didesnis užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičius, ligoninėse beveik visiškai užpildytos koronavirusu sergantiems pacientams skirtos lovos.
Nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems pagalbos prašymams, kai reikia išsikviesti policiją, priešgaisrines gelbėjimo pajėgas ir greitosios medicinos pagalbos tarnybą, Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono numeris – 112.
Nuo šiandien, rugsėjo 13 d., galimybių paso neturintys žmonės nebegalės gauti kai kurių nebūtinų paslaugų, bus apribotos jų galimybės lankytis prekybos ir viešojo maitinimo vietose.
Užsienio šalyse nuo COVID-19 ligos paskiepytų arba šia liga persirgusių Lietuvos gyventojų duomenys jau gali būti įvesti į e. sveikatos sistemą, tereikia tai įrodančių dokumentų originalus pateikti vakcinacijos centre arba kitoje sveikatos priežiūros įstaigoje.
Šeškinės poliklinika jau turi nemokamos keturvalentės gripo vakcinos, skirtos skiepyti prie poliklinikos prisiregistravusiems rizikos grupių pacientams.
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo šiandien stiprinamąja (trečia) vakcinos doze gali skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų asmenys.
Primename pacientams, kad Šeškinės poliklinikoje greitai ir patogiai atliekami mokami PGR tyrimai. Šis tyrimas leidžia sužinoti, ar žmogus serga COVID-19 liga. Neigiamas šio testo rezultatas reikalingas norint gauti galimybių pasą ir galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo.
Iki rugsėjo 13 d., kai Vyriausybės sprendimu griežtėja apribojimai galimybių paso neturintiems asmenims, liko mažiau nei savaitė. Dar kartą primename aktualią informaciją dėl galimybių paso gavimo ir galiojimo.
Jau tampa gražia tradicija Rugsėjo 1-ąją paminėti ir Šeškinės poliklinikoje. Šįkart darniai dirbančių medikų bendruomenė į savo tarpą priėmė 6 šeimos gydytojus rezidentus. Patirties ir praktinių žinių šie jaunieji gydytojai poliklinikoje pradės semtis jau rugsėjį.
Pastarosiomis savaitėmis sulaukiame klausimų, kodėl pasitikrinę dantukus privačiame odontologijos kabinete ir gavę popierinę pažymą Šeškinės poliklinikos mažieji pacientai dėl vaiko sveikatos pažymos dar turi apsilankyti pas poliklinikos odontologus.
Gyventojams atsiveria daugiau galimybių patogiai ir nemokamai atsiimti galimybių pasą – netrukus tai bus galima padaryti „Sodros“ padaliniuose, Lietuvos pašto skyriuose ir vaistinėse, kurios savanoriškai nuspręs teikti šią paslaugą, bei valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose.
Artėjant rugsėjui, Šeškinės polikliniką užplūdo vaikai ir jų tėveliai, susirūpinę profilaktine sveikatos patikra ir pažymomis, kurias reikia pateikti ugdymo įstaigoms. Sulaukiame ir ne vieno klausimo, kur tas pažymas rasti ir kaip išsispausdinti.
Dar kartą primename, kad Šeškinės poliklinikos pacientai su laboratorinių tyrimų (kraujo, šlapimo etc.) rezultatais gali susipažinti savo paskyrose poliklinikos interneto svetainėje www.poliklinika.lt (MANO SVEIKATOS ISTORIJA / TYRIMAI), o ne sveikatos portale www.esveikata.lt.
JAV maisto ir vaistų administracija (U.S. Food and Drug Administration, FDA) galutinai patvirtino „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakciną nuo COVID-19.
Dar kartą primename, kad galimybių pasą išduoda tik Registrų centras arba pats žmogus jį gali parsisiųsti iš https://gp.esveikata.lt į telefoną, kompiuterį ar kitą išmanųjį įrenginį ir naudoti skaitmeniniu formatu arba išspausdintą.
Galimybių pasas jau prieinamas ir žmonėms, atlikusiems serologinį antikūnų tyrimą ir turintiems pakankamai antikūnų, taigi, ir tiems, kurie persirgo COVID-19 liga, tačiau persirgimo faktas nebuvo fiksuotas e.sveikatos sistemoje.
Vyriausybės sprendimu nuo šiandien, rugpjūčio 16 d., koronaviruso testai galimybių pasui gauti tapo mokami. Išimtys taikomos tik dėl medicininių priežasčių negalintiems skiepytis žmonėms ir nėščiosioms.
Greičiau nutraukti viruso plitimą ir išsaugoti daugiau gyvybių – prie šio tikslo gali prisidėti kiekvienas, kuriam patvirtinta koronavirusinė infekcija (COVID-19), savarankiškai užpildęs anketą ir pateikęs išsamius duomenis, kaip ir kur užsikrėtė, su kuo turėjo didelės rizikos kontaktą.
Nuo šiol Karštosios linijos 1808 operatoriai gali visus norinčiuosius registruoti antros vakcinos dozei, kai pasirenkama kito gamintojo vakcina nei prieš tai skiepijant pirma doze.
Atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros (EMA) rekomendaciją, Europos Komisija pakeitė COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) registracijos sąlygas ir leido ja skiepyti vaikus nuo 12 metų.
Vilniaus savivaldybė, atsižvelgdama į pastarąją savaitę išaugusį vakcinavimo pirmąja COVID-19 vakcinos doze asmenų skaičių, priėmė sprendimą nuo rugpjūčio neuždaryti „Litexpo“ vakcinacijos centro.
Šeškinės poliklinikos organizuojamos nuotolinės paskaitos apie pasiruošimą gimdymui kaskart sulaukia didelio pacienčių susidomėjimo. Todėl rugpjūčio 10 d. 13 val. nėščiąsias vėl kviečiame pasisemti žinių šia tema.
Tymai – ūmi ir itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oru. Infekcija taip pat gali būti perduodama ir per rankas ar kitus aplinkos daiktus, užterštus sergančio asmens kvėpavimo takų išskyromis.
Skiepijimas arčiau namų suaktyvino dar nepasiskiepijusius vilniečius – praėjusią savaitę po sostinę keliaujančiuose skiepobusuose tokia galimybe pasinaudojo 3052 gyventojai.
Siekdami užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą, Šeškinės poliklinikos medikai pasitelkia ir dirbtinį intelektą. Viena iš neseniai įgyvendintų naujovių – krūtinės ląstos rentgenogramoms analizuoti naudojama novatoriška „ChestEye“ programa.
Persirgus COVID-19 liga, imunitetui palaikyti pakanka vienos vakcinos dozės, tačiau žmogui pageidaujant yra sudaryta galimybė pasiskiepyti dviem „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinos dozėmis.
Šlapimo pūslės uždegimas yra dažniausiai pasitaikanti šlapimo takų infekcija. Ši liga kamuoja įvairaus amžiaus vyrus ir moteris, dažnai atsinaujina, neretai tampa lėtine. Tiesa, moterims šie uždegimai yra kur kas dažnesni, bet vyrai paprastai serga sunkiau.
Sveikatos apsaugos ministerija susistemino duomenis, kiek žmonių įmonėse ir įstaigose, turinčiose bent 100 darbuotojų, jau pasiskiepijo nuo koronaviruso. Ir čia Šeškinės poliklinika – tarp lyderių.
Šeškinės poliklinika kviečia tėvelius pasirūpinti kasmetine profilaktine vaikų sveikatos patikra. Užsiregistravus į šeimos (vaikų ligų) gydytojo ir gydytojo odontologo konsultaciją iš anksto, tai galima atlikti be streso ir išvengiant grūsčių poliklinikoje.
Valstybinės ligonių kasos duomenimis, pagal 2021 m. pirmąjį ketvirtį suteiktų prevencinių paslaugų skaičių Šeškinės poliklinika yra viena iš pirmaujančių Vilniaus m. sveikatos priežiūros įstaigų.
Šiandien Lietuvoje baigėsi beveik aštuonis mėnesius trukęs karantinas ir liko galioti ekstremalioji situacija. Dar kartą primename apie svarbiausius pasikeitimus atšaukus karantiną.
Šią savaitę Vilniuje tęsiama vakcinacija pirmaisiais skiepais nuo koronaviruso be registracijos. Pasiskiepyti galima „Litexpo“ (Laisvės pr. 5), rinktis – vakciną „Pfizer-BioNTech“ arba „Moderna“.
Vyriausybė nusprendė nuo 2021 m. liepos 1 d. palikti galioti tik paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.
Birželis jau ritasi į pabaigą. Kur tik pažvelgsi – gamtos ir gyvybės šėlsmas. Nosį kutena akacijų kvapas, pievos ir laukai nusėti ryškiaspalvių žiedų margumynu. Visas tas grožis traukia akį, nusmelkia širdį. Supranti: tai taip tikra, bet labai trapu.
Širdies ir kraujagyslių ligos yra labiausiai paplitusios Lietuvoje. 2020 m. jos sudarė net 53 proc. mirties priežasčių, iš kurių dažniausios buvo insultas ir miokardo infarktas.
Pastarosiomis dienomis termometro stulpeliai neretai perkopia 30 laipsnių ribą. Tokios karščio bangos ne vienam sukelia ir sveikatos problemų, padaugėja saulės ar šilumos smūgio ištiktų arba tiesiog nekaip besijaučiančių žmonių.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine..
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.