Naujienos

ANKSTYVA STOROSIOS ŽARNOS VĖŽIO DIAGNOSTIKA GALI IŠGELBĖTI GYVYBĘ

2021 03 17

Kovas – storosios žarnos vėžio prevencijai skirtas mėnuo. Šeškinės poliklinikos gydytojai ragina pacientus nepamiršti pasirūpinti savo sveikata ir šios sunkios ligos prevencija.

Pastarieji metai ir koronaviruso pandemija gerokai pristabdė žmonių aktyvumą tiriantis pagal prevencines programas, tarp jų – ir dėl storosios žarnos vėžio. O storosios žarnos vėžys yra ketvirta pagal dažnumą onkologinė liga, pagal mirtingumą – antroje vietoje po plaučių vėžio. Ir nors Lietuvoje sergančiųjų storosios žarnos vėžiu išgyvenamumo rodikliai gerėja, jie vis dar išlieka vieni prasčiausių Europoje.

Išgyvenamumui didelę įtaką turi tai, kokios stadijos nustatoma liga. Bėda ta, kad tai viena iš klastingiausių vėžio formų – ilgą laiką ji būna besimptomė. Tad tik 34 proc. visų storosios žarnos vėžio atvejų Lietuvoje nustatomi I–II stadijų, o 17 proc. abiejų lyčių pacientų iš karto aptinkamas IV stadijos vėžys. Būtent todėl taip svarbu dalyvauti prevencinėse programose.

Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai). Vieną kartą per dvejus metus jiems nemokamai gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas,  pacientas sveikas, jei  teigiamas – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, jei reikia, biopsija leidžia objektyviai patvirtinti arba paneigti storosios žarnos vėžio diagnozę, taip pat ir laiku paskirti reikiamą gydymą.

Dėl dalyvavimo programoje reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Mes rūpinamės savo pacientų gerove!


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.