Naujienos

BALANDIS – SĖKLIDŽIŲ VĖŽIO ŽINOMUMO MĖNUO

2024 04 11

Rūpindamasi vyrų sveikata, Šeškinės poliklinika prisideda prie Lietuvos urologų draugijos, Lietuvos krepšinio federacijos bei informacinės partnerės TV3 televizijos komunikacijos kampanijos „Check your Balls“,  primena apie tokias ligas kaip prostatos ir sėklidžių vėžys ir kviečia vyrus sąmoningai domėtis savo emocine bei fizine gerove.

Sėklidžių vėžys – dažniausia jaunų vyrų (15–44 metų) onkologinė liga. Dauguma pacientų, susirgusių sėklidžių vėžiu, pasveiksta – tai viena iš geriausiai išgydomų vėžio formų. Todėl kiekvienas vyras turi išsiugdytų įprotį kas mėnesį apsižiūrėti savo kūną, nenumoti ranka į pastebėtus jo pokyčius ir kreiptis į medikus. Taip būtų mažiau apleistų ligos atvejų, kurie pareikalauja sudėtingesnio gydymo bei daugiau žmogiškųjų resursų – tiek iš paciento, tiek  ir iš gydytojo.

Iki 90 proc. sėklidžių vėžio atvejų galima fiziškai apčiuopti. Iškart kreipusis į šeimos gydytoją, šis gali nusiųsti į gydytojo urologo konsultaciją. „Žalieji koridoriai“, sujungiantys gydytojus urologus su onkologijos specialistais, leidžia per kelias dienas atlikti reikiamus tyrimus ir pradėti gydymą.

Kaip atlikti savityrą: https://checkyourballs.lt/kaip-pasitikrinti

Sėkmės istorija: https://checkyourballs.lt/sekmes-istorijos/seklidziu-veziu-sirges-krepsininkas-i-profesionalu-sporta-grizo-po-keliu-menesiu

Viskas apie kampaniją: www.checkyourballs.lt

Vyresniems vyrams poliklinikos šeimos gydytojai primena apie nemokamą PSA kraujo tyrimą, kuris 50–69 metų pacientams atliekamas pagal prevencinę programą tikrinantis dėl prostatos vėžio. Norint pasitikrinti dėl šios onkologinės ligos, reikia registruotis pas savo šeimos gydytoją arba parašyti laišką: prevencines@poliklinika.lt


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.