Daugėja sergančiųjų gripu

2020 02 19

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis per savaitę šiek tiek sumažėjo, tačiau užregistruota daugiau gripo atvejų.

Bendras šalies sergamumo gripu ir virusinėmis infekcijomis rodiklis vasario 10–16 d. siekė 82,1 atvejo 10 tūkst. gyventojų, pirmąją vasario mėn. savaitę – 85,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užfiksuota Marijampolės apskrityje, mažiausiai – Utenos apskrityje.

Kas padeda apsisaugoti siaučiant gripui?

• Rankų higiena. Dažnai plaukite rankas su šiltu vandeniu ir muilu, ypač prieš valgį, palietę galimai užkrėstus daiktus, pabuvę prie ligonio. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, jų higienai naudokite dezinfekcines priemones. Neplautomis rankomis nelieskite nosies ar burnos, netrinkite akių.
  • Kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas. Kosėdami  ar čiaudėdami burną prisidenkite vienkartine servetėle. Jei servetėlės neturite, galima kosėti ar čiaudėti į vidinę alkūnės pusę. Panaudotas nosinaites nedelsdami išmeskite į šiukšliadėžę.
  • Patalpų higiena. Dažniau vėdinkite ir drėgnai valykite patalpas.
  • Gydytojo konsultacija. Susirgę nesigydykite patys – pasitarkite su gydytoju. Jei tik galite, likite namuose, stenkitės nekontaktuoti su sveikais žmonėmis, naudokite atskirus indus ir stalo įrankius.
  • Ne toks aktyvus gyvenimo būdas. Venkite masinių renginių, nesilankykite žmonių susibūrimo vietose.

Jeigu sunegalavote ir nesate tikri, ar tai gripas, ar peršalimas, atlikite greitąjį gripo testą. Greitąjį gripo testą galite atlikti Šeškinės poliklinikoje. Tyrimo kaina – 6,82 euro.

Parengta pagal NVSC informaciją