DAUGIAU ŽMONIŲ GALĖS NEMOKAMAI PASISKIEPYTI NUO PNEUMOKOKINĖS INFEKCIJOS

2023 01 20

Nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos nuo šiol gali daugiau žmonių.

Sveikatos apsaugos ministerijai išplėtus pneumokokinės infekcijos rizikos grupėms priklausančių asmenų sąrašą, nuo šios infekcijos PSDF lėšomis galės būti skiepijami ne tik bronchų astma sergantys vaikai, bet ir suaugusieji. Taip pat nemokamai galės būti vakcinuojami visi pacientai, sergantys cukriniu diabetu.

Primename, kad pacientai skiepijami viena šios vakcinos doze, išskyrus atvejus po kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijos. Tuomet tiek vaikai, tiek suaugusieji skiepijami 4 vakcinos dozėmis pagal specialią schemą.

Nuo pneumokokinės infekcijos norintys pasiskiepyti rizikos grupių atstovai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.