IR DAR APIE PRALEISTAS DĖL LIGOS PAMOKAS

2023 09 27

Pirmajam naujų mokslo metų mėnesiui einant į pabaigą, vis dar kunkuliuoja aistros dėl pamokų, praleistų dėl ligos, pateisinimo.

Dalijamės Sveikatos apsaugos ministerijos išaiškinimu.

Įsigaliojus Mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarkos aprašui, patvirtintam Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-1112 „Dėl mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, padidėjo į sveikatos priežiūros įstaigas besikreipiančių pacientų srautas, padažnėjo mokinių tėvų reikalavimų išduoti jiems dokumentus, kurie patvirtintų jų vaiko apsilankymą sveikatos priežiūros įstaigoje.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad nuo 2019 m. sveikatos priežiūros įstaigos nebeišduoda pažymų ar kitų dokumentų, pateisinančių mokinio praleistas pamokas ar patvirtinančių faktą, jog mokinys lankėsi asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Prireikus, mokinio apsilankymą sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtinančią informaciją turi pateikti patys tėvai, prisijungę prie paciento paskyros sveikatos portale www.esveikata.lt.

Siekiant išvengti perteklinės informacijos apie jautrius paciento duomenis atskleidimo, faktui apie mokinio apsilankymą pas gydytoją patvirtinti siūloma naudoti apsilankymo įstaigoje informaciją. Kadangi išsaugoti apsilankymo pas medikus  informaciją PDF formatu nėra galimybės, atsidarius šį dokumentą reikėtų padaryti ir išsisaugoti ekrano kopiją.

Be to, mokinių tėvai į sveikatos priežiūros įstaigas turėtų kreiptis tais atvejais, kai to reikalauja vaiko sveikatos būklė, o ne dėl dokumentų, pateisinančių mokinio praleistas pamokas. Kai nėra poreikio dėl vaiko sveikatos sutrikimų konsultuotis su gydytoju, siūloma pasinaudoti tvarkos nuostatomis, leidžiančiomis patiems tėvams dėl ligos pateisinti 5 praleistas mokymosi dienas per mėnesį.

Kaip tėvams rasti vaiko apsilankymo pas gydytoją informaciją