Naujienos

KADA NETAIKOMA IZOLIACIJA PASKIEPYTIEMS AR PERSIRGUSIEMS KORONAVIRUSU

2021 04 19

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad žmonėms, kurie yra persirgę COVID-19 liga, taip pat tiems, kurie jau yra paskiepyti pagal nustatytą vakcinacijos schemą, net ir turėjus didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju tam tikrą laiką izoliuotis nereikia.  

Pagal galiojančią tvarką, jei žmogus yra persirgęs COVID-19, kai jam liga buvo patvirtinta atlikus PGR ar antigeno tyrimą, arba vakcinuotas pagal nustatytą vakcinacijos schemą, jis laikomas galimai turinčiu imunitetą.

Jei nuo persirgimo ar vakcinacijos praėjo mažiau nei 90 dienų, žmogui, net ir turėjusiam didelės rizikos sąlytį, izoliuotis nereikia, tačiau rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę ir, jei atsirastų COVID-19 ligos simptomų, izoliuotis.

Jei nuo vakcinacijos ar persirgimo praėjo daugiau nei 90 dienų, vertinama, ar žmogui per pastarąsias 60 dienų buvo atliktas antikūnų testas. Jei jis teigiamas – tuomet žmogui izoliacija netaikoma. Jei antikūnų testas neatliktas, rekomenduojama jį atlikti. Visą laiką, kol gaunamas antikūnų testo atsakymas, žmogus privalo būti izoliacijoje.

Tokia tvarka galioja tiems asmenims, kurie nedirba gydymo, taip pat nedirba ir negyvena socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, nedirba ir nėra kalinami laisvės atėmimo vietose – tokiems asmenims po didelės rizikos sąlyčio nevertinama, kiek praėjo laiko nuo skiepijimo ar persirgimo – jie nesiizoliuoti gali, jei turi teigiamą antikūnų testą, atliktą per pastarąsias 60 dienų.

Kur kreiptis, kad išimtis būtų pritaikyta?

Jei žmogus, kuris yra persirgęs koronavirusu ar vakcinuotas, buvo užsikrėtusiojo nurodytas kaip turėjęs didelės rizikos sąlytį ir gavo trumpąją SMS žinutę iš NVSC su nurodymais dėl izoliacijos ir sąlytį turėjusiųjų anketos užpildymo, jis turi kreiptis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt. SMS žinute gautos anketos žmogui pildyti nereikia.

Jei žmogui COVID-19 liga buvo patvirtinta Lietuvoje, žmogui kreipusis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt, specialistai šį faktą galės patikrinti sistemoje ir papildomų dokumentų pateikti nereikės.

Jei žmogus yra vakcinuotas pagal vakcinacijos schemą, el. paštu persirgau@nvsc.lt reikėtų pateikti tai patvirtinančią pažymą, kurią pats žmogus gali atsisiųsti iš e.sveikatos sistemos.

Jei žmogus buvo persirgęs ar vakcinuotas ir jau yra praėję daugiau nei 90 dienų, bet atliktas antikūnų testas teigiamas, žmogui kreipusis į NVSC el. paštu persirgau@nvsc.lt, specialistai šį faktą galės patikrinti sistemoje ir papildomų dokumentų pateikti nereikės.

Ar skiriasi tvarka, taikoma dėl didelės rizikos sąlyčio ir grįžusiems iš užsienio?

Jei persirgęs ar paskiepytas žmogus grįžo iš užsienio, galioja kitokia tvarka. Tokiu atveju izoliacija netaikoma asmenims, turintiems gydymo įstaigos išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad jiems COVID-19 diagnozė buvo patvirtinta PGR tyrimu arba antigeno testu, ir nuo diagnozės patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Įrodančius dokumentus reikia pateikti oro ar jūrų uoste patikrą atliekantiems pareigūnams arba atsiųsti el. paštu izoliacija@nvsc.lt.

Taip pat izoliacija iš užsienio grįžusiems asmenims netaikoma, jeigu jie yra paskiepyti pagal nustatytą vakcinacijos schemą ir turi tai patvirtinančius dokumentus. Juos reikia pateikti oro ar jūrų uoste patikrą atliekantiems pareigūnams arba atsiųsti el. paštu izoliacija@nvsc.lt.

Parengta pagal NVSC informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.