KŪDIKIŲ KINEZITERAPIJA: BE GYDYTOJO SIUNTIMO IR ILGŲ EILIŲ

2024 04 22

Judėjimas kūdikiui – biologinis poreikis, pasaulio ir savęs pažinimo būdas. Judėjimas ne tik padeda visam kūnui normaliai funkcionuoti, bet ir palankiai veikia fizinę bei emocinę raidą.

Šeškinės poliklinika siūlo mokamą kineziterapiją su masažo elementais kūdikiams iki vienų metų. Gydytojo siuntimas nereikalingas.

Kiek tai kainuoja?

• 1 kartas – 14,26 euro.
  • 5 kartai – 70,00 eurų.

Kineziterapija yra efektyvi ir saugi gydymo forma kūdikiams, turintiems įvairių sveikatos problemų ar sužalojimų. Tai ypač naudinga, jei buvo diagnozuota raumenų ar kaulų formavimosi sutrikimų, neurologinių ar lėtinių ligų, kurios apriboja mažylio judesių galimybes.

Į kūdikių kineziterapeutą verta kreiptis, kai:

• pastebimas sumažėjęs ar padidėjęs kūdikio raumenų tonusas;
  • vėluoja motorinė raida arba praleidžiamas kuris nors raidos etapas;
  • yra kūno asimetrijų;
  • mažylis gimė neišnešiotas;
  • buvo komplikacijų gimdymo metu.

Tad jeigu kūdikis atrodo suglebęs, sunkiai kelia ir išlaiko galvą arba atvirkščiai – imamas ant rankų būna labai įsitempęs, nuolat sulenktomis rankomis ar kojomis, sunku jį nurengti ar aprengti, parodykite savo vaikutį kineziterapeutui. Kuo tai padarysite anksčiau, tuo rezultatai bus geresni ir užsiėmimų, tikėtina, reikės mažiau. Ypač reikia atkreipti dėmesį į mažylio kūno ar judesių asimetriškumą: gal jis nuolat suka galvą tik į vieną pusę, gal jo kūnas atrodo persikreipęs.

Kokios naudos galima tikėtis?

Atsiliepimai apie kūdikių kineziterapiją dažniausiai yra labai teigiami.

Tėvai pastebi, kad ši terapija padeda jų vaikui geriau judėti, stiprina raumenis, pagerina koordinaciją, sąnarių mobilumą ir stabilizuoja kūno padėtį, o patys džiaugiasi įgiję daugiau žinių, kaip tinkamai prižiūrėti kūdikį namuose, kokia veikla su juo užsiimti. Tėvai atranda naujas mankštas, masažą. Pagerėja vaikučio emocinė būsena, net miegas ir virškinimas. Tai leidžia mažyliams augti sveikesniems, o tėveliams jaustis ramiau ir nesibaiminti dėl „pražiūrėtų“ vaiko vystymosi nesklandumų.

Užregistruoti savo mažuosius galima tel. +370 5 250 2124 arba atvykus į Fizinės medicinos ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos skyriaus Registratūrą. Apmokėti būtina prieš procedūrą. Užsiregistravus, bet neatvykus į pirmą užsiėmimą ir neapmokėjus, visos rezervacijos anuliuojamos.

Paslaugas teikia dvi profesionalios vaikų kineziterapeutės Rugilė Baranauskaitė ir Mintarė Buoželytė.