Naujienos

PATIKRINTI ES SKAITMENINIUS COVID PAŽYMĖJIMUS IR GALIMYBIŲ PASUS TAPO PAPRASČIAU

2021 11 24

Nuo šiol patikrinti ES skaitmeninius COVID pažymėjimus ir galimybių pasus dar paprasčiau – Registrų centro kartu su išorės partneriais sukurta mobilioji programėlė tikrina abiejų dokumentų validumą.

Paslaugų teikėjai ir visi šią programėlę naudojantys asmenys galės nuskanuoti ir ES skaitmeniniame COVID pažymėjime, ir galimybių pase esančius QR kodus ir įsitikinti, kad pateikti dokumentai apie skiepus, persirgimą ar testavimą yra tikri ir nesuklastoti.

Europos Sąjungos šalys nėra sutarusios dėl bendrų taisyklių keliaujantiems, todėl programėlėje sudaryta galimybė pasirinkti konkrečią šalį, pagal kurios taisykles būtų tikrinamas pateikto ES skaitmeninio COVID pažymėjimo validumas. Pasirinkti galimų šalių sąraše yra tos ES valstybės, kurios į bendrą sistemą yra pateikusios savo nacionalines taisykles – šiuo metu tai yra padariusios 12 ES šalių, taip pat Albanija, Serbija, Šveicarija bei Ukraina.

Lietuviškoji mobiliosios programėlės versija ES skaitmeninius COVID pažymėjimus pagal nutylėjimą tikrina pagal Lietuvoje nustatytas taisykles. Norint patikrinti, ar ES skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja kitoje ES valstybėje, programėlėje iš pateikto sąrašo tereikia pasirinkti norimą šalį.

Jei pažymėjimas negalioja, ekrane bus nurodyta negaliojimo priežastis, pavyzdžiui, netinkamas QR kodas ar dokumentas negalioja pagal pasirinktos valstybės nustatytas taisykles.

Tikrinant Lietuvoje išduotą galimybių pasą iš šalių sąrašo reikia pasirinkti Lietuvą ir tuomet programėlė patikrins, ar dokumentas atitinka šalyje galiojančias taisykles.

Mobiliąją programėlę „Tikrinti COVID pažymėjimą“ galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ internetinių parduotuvių.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.