Naujienos

ŠEŠKINĖS POLIKLINIKA TURĖS SAVO SAULĖS ELEKTRINĘ

2023 10 25

Šeškinės poliklinika pasirašė sutartį ir savo reikmėms planuoja įsigyti nutolusį saulės parką. Projektą finansuoja LR aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), remia ir iš dalies finansuoja Vilniaus savivaldybė.

Poliklinikos direktoriaus Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, įdiegtas 700 kWp saulės parkas bus naudojamas 25 metus ir visą reikalingą elektros energiją leis pasigaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Taip tikimasi optimizuoti elektros energijos vartojimą, būti mažiau priklausomiems nuo besikeičiančių jos kainų bei prisidėti prie Vilniaus, kaip klimatui neutralaus ir išmaniojo miesto, vizijos įgyvendinimo. Juk mažinant iškastinio kuro ir dujų naudojimą energijos gamybai, mažėja į atmosferą išskiriamas anglies dioksido kiekis bei šiltnamio efektas, miestai tampa švaresni ir palankesni miestelėnų sveikatai.

Poliklinikos vykdytame viešajame pirkime dalyvavo per 15 energijos tiekėjų. Sutartis pasirašyta su UAB „EKO ENERGIJA“.

Planuota bendra pirkimo vertė (be PVM) – 885 500 eurų, nupirkta – už 702 024.9 euro (be PVM). Preliminariais skaičiavimais, nuosava saulės elektrinė Šeškinės poliklinikai per metus leis sutaupyti apie 63 000 eurų. Elektrinėje pagaminta elektros energija bus tiesiogiai naudojama įstaigos, o perteklius tiekiamas į elektros tinklą. Pasak specialistų, į nutolusią saulės elektrinę investuotos lėšos pasinaudojant teikiama parama, priklausomai nuo elektros energijos kainos, sugrįžta per laikotarpį iki penkerių metų.

Projektas vykdomas pagal APVA plėtros programos priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams”.

Pasak Šeškinės poliklinikos vadovo, klimato kaita neišvengiamai paliečia kiekvieną iš mūsų, ir tik tvarūs sprendimai gali sumažinti neigiamus to padarinius. Tikimasi, kad iš saulės energijos pagamintą elektros energiją poliklinika pradės naudoti jau kitų metų vasarą.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.