SKAIČIUOJAME ŽINGSNIŲ RECEPTO NAUDĄ

2024 03 28

Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojų iniciatyva pacientams išrašyti asmeninius žingsnių receptus įgauna pagreitį ir sulaukia vis daugiau žiniasklaidos dėmesio. Kaip sekasi Arūnui, vienam iš pirmųjų gavusiam tokį receptą, šįkart pasakoja LRT žurnalistai.

Per savaitę – 90 000 žingsnių, pagerėjusi nuotaika ir daugiau savaitgalio, praleisto gamtoje, - tai tik keletas Arūno išvardytų žingsnių iššūkio privalumų.

Idėjos autorė – tvaraus judumo platformos „Walk15“ vadovė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė džiaugiasi, kad lietuviai, palyginti su kitų šalių gyventojais, išsiskiria aktyviu judėjimu, o daugiausia žingsnių surenka senjorai. Anot Šeškinės poliklinikos šeimos gydytojos Rimos Račkienės, fizinė veikla ne tik padeda stabdyti kai kurias ligas, stiprinti raumenis, bet ir teigiamai veikia psichologinę sveikatą. „Jeigu dirbate sėdimą darbą ir pradedate jausti, kad tirpsta rankos, kojos, skauda galvą, – pradėkite vaikščioti“, - ragina gydytoja.

Išsamiai apie žingsnių iššūkį – LRT reportaže (žr. nuo 8.15 min.): https://rb.gy/rs12g8