Naujienos

SOSTINĖS VAIKAMS IR JAUNIMUI – NEMOKAMOS, ANONIMINĖS KONSULTACIJOS

2023 12 20

Vilniaus savivaldybė primena, kad rūpinantis jaunų vilniečių gera sveikata ir gyvenimo kokybe, sostinėje veikia keturi vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetai. Juose jauni žmonės gali nemokamai, anonimiškai ir be išankstinės registracijos pasikonsultuoti svarbiais sveikatai klausimais.

„Vaikai ir jaunuoliai neretai susiduria su įvairiais emocinės ir fizinės sveikatos sunkumais, tačiau dažnai neturi, ko paklausti, bei nežino, kaip juos įveikti. Pagalbos paieškas gana dažnai sustabdo ir baimė, kad apie patiriamus sunkumus sužinos kiti bendraamžiai, tėvai ar globėjai. Galimybė gauti kvalifikuotą sveikatos specialistų pagalbą nemokamai ir anonimiškai yra be galo svarbi kiekvienam jaunam žmogui, suteikiant jam daugiau informacijos, pagalbos, o kartais tiesiog pasitikėjimo ir užtikrintumo jam kylančiais klausimais“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Pagalba vaikams ir jaunimui skirtuose palankių paslaugų kabinetuose teikiama individualiai ar grupėje pagal jų poreikius bei interesus. Jauni žmonės iki 29 metų amžiaus be išankstinės registracijos gali kreiptis turėdami klausimų dėl sveikos gyvensenos, psichikos sveikatos, lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei norėdami pasikonsultuoti kitomis, su gera savijauta ir sveikata susijusiomis, temomis.

„Jeigu vaikai ar jaunuoliai turi emocinių, fizinių ar kitų sunkumų, net ir atėjus šventėms, jie niekur nedingsta. Susitvarkyti su slegiančiais jausmais, abejonėmis ar gauti reikiamos pagalbos laiku yra labai reikšminga. Kviečiame nebijoti pasikonsultuoti su kvalifikuotais sveikatos specialistais, kurie padės atrasti sprendimą ar prireikus suteiks informaciją apie tęstinės pagalbos galimybes“, – sako Viktorija Turauskytė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.

Pagal vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetų veiklos programą, juose gyvai ir nuotoliniu būdu taip pat organizuojamos paskaitos lytiškumo, savižudybių bei depresijų prevencijos klausimais, mitybos paskaitos vaikams ir jaunimui, kineziterapeutai veda nemokamas mankštas.

Šiuo metu Vilniuje veikia keturi vaikams ir jaunimui palankių paslaugų kabinetai: Antakalnyje, Karoliniškėse, centre ir Šeškinėje. 2024 m. pradžioje planuojama atidaryti dar vieną kabinetą Naujininkuose.


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.