SVARBU: NEDARBINGUMAS IR LIGOS IŠMOKOS

2020 11 05

Pandemijai nesiliaujant ir visai šaliai grįžtant prie griežtesnių apribojimų, dirbantiems gyventojms gali tekti dažniau kreiptis į asmens sveikatos įstaigą dėl laikino nedarbingumo suteikimo ir ligos išmokos mokėjimo.

Kaip ir anksčiau, dėl nedarbingumo, susijusio su koronavirusu, į polikliniką reikia kreiptis nuotoliniu būdu. Jeigu dėl skambučių gausos sunku prisiskambinti, galima bandyti kitu laiku ar kitą dieną – nedarbingumo pažymėjimai gali būti išduodami ir atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

Tačiau atsirado ir naujovių – kai asmeniui prireikia izoliuotis dėl sąlyčio su koronavirusu užsikrėtusiu ir kartu gyvenančiu šeimos nariu, nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pažymos, bet tik tuomet, jei šeimos narius gydo tas pats šeimos gydytojas.

Pateikiame išsamią informaciją, kas ir kokiais atvejais turi teisę į nedarbingumą ir ligos išmoką.