Naujienos

TRYS LEGIONELIOZĖS PREVENCIJOS TAISYKLĖS

2023 08 01

Pirmąjį šių metų pusmetį užfiksavus daugiau legioneliozės atvejų nei ankstesniais metais, patvirtinta nauja higienos norma, kuri įpareigojo karšto vandens tiekėjus užtikrinti vandentiekio sistemose ne žemesnę nei 50 °C karšto vandens temperatūrą. Tačiau ne mažiau svarbus ir kiekvieno iš mūsų atsakingas elgesys.

Trys paprastos, bet svarbios taisyklės

  •  Nuleisti užsistovėjusį vandenį.

Karštas vanduo tiekimo sistemose ne tik turi būti tam tikros temperatūros, bet ir jose neužsistovėti. Būtent stovinčiame netinkamos temperatūros vandenyje bakterijos ir linkusios daugintis, todėl po ilgesnės naudojimosi karštu vandeniu pertraukos, pavyzdžiui, grįžus iš 2 savaites ar ilgiau trukusių atostogų, pirmiausia būtina karštą vandenį iš kiekvieno namuose esančio čiaupo stipria srove nuleisti 5 minutes ir tik tuomet juo praustis. Tiek laiko užtenka, kad jūsų bute esančiuose vamzdynuose kurį laiką buvęs ir galimai nesaugus vanduo nubėgtų.

  • Reguliariai valyti dušų galvutes ir čiaupus.

Legionelioze užsikrečiama ne vandenį geriant ar naudojant jį maistui gaminti, o įkvėpus vandens lašelių – aerozolio, kuris susidaro, pavyzdžiui, prausiantis duše. Todėl bent kartą per mėnesį svarbu išvalyti čiaupų ir dušo galvutes. Būtent dušų galvutėse ar čiaupuose ilgainiui susikaupusiose nuosėdose gali atsirasti ir daugintis legionelės.

  • Palaikyti tinkamą temperatūrą.

Kad vandens sistemose neatsirastų sveikatai pavojingų bakterijų (legionelių), būtina palaikyti tinkamą vandens temperatūrą: karštas vanduo visada turi būti pakankamai karštas (čiaupuose ne mažiau kaip 50 °C), o šaltas – visada pakankamai šaltas (ne daugiau kaip 20 °C). Nuosavų ar daugiabučių namų gyventojai, kurie patys savarankiškai ruošia karštą vandenį, taip pat turi laikytis šios taisyklės.

Taip elgdamiesi nesudarysime sąlygų legionelėms atsirasti ir galėsime būti ramūs dėl savo ir artimųjų sveikatos.

Parengta pagal NVSC informaciją


BDAR
Close
VšĮ Šeškinės poliklinika interneto svetainėje naudoja nurodytus slapukus (angl. Cookies). Slapukai naudojami siekiant užtikrinti tinkamą svetainės veikimą bei siekiant patobulinti svetainės funkcionalumus ir pagerinti naudojimąsi svetaine.